Yükleniyor...

Jack Dorsey, Bitcoin Satın Almaya Devam Ediyor

Twitter CEO'su Jack Dorsey Bitcoin (BTC) konusunda daha fazlasını istiflemekten bıkmıyor.

jack dorsey bitcoin alımına devam ediyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey Bitcoin (BTC) konusunda daha fazlasını istiflemekten bıkmıyor. 43 yaşındaki milyarder, Bitcoin satın alımlarını hala “maksimize ettiğini” doğruladı, bu da haftada 10 bin dolarlık BTC satın aldığı anlamına geliyor.

Twitter’ın yönetiminde olmasının yanı sıra Dorsey, ödeme çözümlerine odaklanan bir başka kamu şirketi olan Square‘i de yönetiyor. Mart 2019’da Dorsey, Cash App tarafından belirlenen BTC alımları için 10 bin dolarlık harcama limitini en üst düzeye çıkardığını söyledi. Bu Dorsey için bir yıllık dolar-maliyet ortalaması en iyi kripto para birimine en az 520 bin dolarlık yatırım yaptığı anlamına gelir. Bu arada milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, 5.1 milyar dolarlık net değerinin yaklaşık yüzde ikisini Bitcoin’e koyduğunu açıkladı.

Büyük Bitcoin Gelirleri

Satıcıların 2014 yılında Bitcoin’i benimsemelerini sağlayan Square için, gelirler de artış gösterdi. 2020’nin ilk çeyreğinde, şirketin Cash App’i fiat tabanlı hizmetlerini (306 milyon dolar ve 222 milyon dolar) işletmekten ziyade Bitcoin satışından daha fazla gelir elde etti. Kripto para varlık yöneticisi Grayscale ile birlikte, Square ilk çeyrekte çıkarılan tüm BTC’lerin yüzde 50’sini satın almış görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner