Anasayfa Bitcoin Haberleri Jack Dorsey BTC Stratejisini Netleştiriyor

Jack Dorsey BTC Stratejisini Netleştiriyor

ABONE OL:google-news

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) ve kripto gibi yenilikçi teknolojileri benimseme konusunda Afrika’nın büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor.

Geçen ayki Afrika gezisinin ardından, Dorsey 2020’de üç ila altı aylığına bölgeye taşınmayı planlıyor. Kıta bilindiği üzere banka konusunda kısıtlı imkanlara sahip. Bölge hala büyük ölçüde nakde bağlı; bu da şirketin nakit uygulamasını kripto ve dijital ödemeler için donanım ve yazılım çözümleri ve ayrıca finansal katılım için geliştirme fırsatı olduğunu göstermekte.

Bitcoin’in internetin yerel para birimi olarak iyi konumlandığına inanan Dorsey, son ziyaretinde 4.3 milyon takipçisine “Bitcoin Afrika’yı” tweetledi.

Jack Dorsey Bitcoin’in İnanılmaz Olduğunu Düşünüyor

Quartz ile yapılan röportajda, teknoloji milyarderinin ifadeleri ise şu şekildeydi: “Gerçekten önemli olduğunu düşündüğüm boyutlarda Bitcoin’e meydan okuyacak başka bir para birimi görmedim. İlk olarak, inanılmaz bir marka olduğunu düşünüyorum. Düşündüğüm diğer şey muhtemelen onu en güçlü aday yapıyor. Bunun arkasındaki ilkelerin çok saf olması gerçeği var. Bitcoin’in yaratılması çok saf bir süreçti ve başka herhangi bir gündemden ziyade kamu malına odaklandı. Deflasyonist olması, harcama yapmak yerine tasarrufları teşvik etmesi, dünyaya ve tüketmeyi nasıl düşündüğümüze dair net bir olumlu mesaj olduğunu düşünüyorum. Şu an 10 yaşında, bu nedenle, güvenlik tehditlerinden hükümetlere, çatallara, madencilerden ajandalara, çılgınca ulus devletlere kadar her boyutta test edildi ve tüm bu tehdit ve zorluklara karşı dayanıklı oldu. Ve esneklik çok değerli. Buna meydan okuyabilecek yeni bir kripto para birimi olabilir, ancak bu testlere ve bu zorlukların içine yerleştirilmiş olan hafızaya sahip değil.”

Nijerya’da kaldığı süre boyunca, Dorsey, gelişmekte olan işletmeleri keşfetmek ve onların arkasındaki insanlarla tanışmak için ortak çalışma alanları ve küçük işletme sahipleri için çeşitli topluluk faaliyetleri için bir platform olan Ventures Park’ı ziyaret etti. Ayrıca Gana’da bir kripto girişimci ile toplantılar düzenlediği ve Etiyopya ve Güney Afrika’ya seyahat ettiği Bitcoin destek grubuna katıldı.

Afrika’nın fintech ekonomisinin Nijerya ve Güney Afrika ile istikrarlı bir büyüme yaşadığı ve fazla sayıda teknoloji merkezini barındırdığı bildirildi. GSMA Intelligence’e göre, şu anda Afrika’da 618 “aktif teknoloji merkezi” var. Google Trends verilerine göre ayrıca Bitcoin aramalarında Nijerya, Güney Afrika ve Gana sıralamada ilk beşte yer alıyor.

Jack Dorsey BTC Stratejisini Belirledi
Google Trends Verileri

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

928BeğenenlerBeğen
685TakipçilerTakip Et
19,581TakipçilerTakip Et
674AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar