Jack Dorsey: Ethereum Menkul Kıymettir • Coinkolik
Yükleniyor...

Jack Dorsey: Ethereum Menkul Kıymettir

Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey, Ethereum'un (ETH) menkul kıymet olduğunu söyledi.

jack dorsey bitcoin ethereum

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, Ethereum’un (ETH) menkul kıymet olduğunu söyledi.

Kripto endüstrisi çalkantılı süreçlerden geçerken, sektörün popüler aktörlerinden açıklamalar gelmeye devam ediyor. En karmaşık hale gelen konusu ise Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığına yönelik tartışmalar oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uzun bir süredir devam eden bu tartışmalara, Jack Dorsey de katıldı. Dorsey, kendisine sorulan “Ethereum menkul kıymet midir?” sorusuna “Evet” dedi. Ayrıca Dorsey, farklı açılamalarda da bulundu.

Jack Dorsey, Gündeme Yönelik Açıklamalarda Bulunuyor

Kripto piyasası sıcaklığını korurken, Jack Dorsey’den ardı ardına açıklamalar gelmeye devam ediyor. Dorsey, özellikle Ethereum konusunda yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti.

Twitter’da aktif olan Jack Dorsey, kullanıcılardan gelen soruları yanıtlıyor. Özellikle Ethereum konusundaki açıklama, tartışmaları da körükledi. Dorsey, Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığı yönündeki bir soruya, menkul kıymettir cevabını verdi.

Dorsey‘in bu paylaşımın ardından bir kullanıcıdan sitem dolu soru geldi. Kullanıcı, Dorsey‘e Ethereum’u dışarda bıraktığını söyledi. Ancak Dorsey, böyle bir şeyi yapmadığını savundu.

Ayrıca Jack Dorsey, sansüre ve baskıya dayanıklı üç teknoloji olduğunu söyledi. Dorsey’e göre bu teknolojiler; Bitcoin, internet tarayıcısı Tor ve merkeziyetsiz sosyal ağ platformu Nostr oldu. Bütün gün kriptoya yönelik çarpıcı açıklamalarda bulunan Dorsey’e, Elon Musk’tan da yanıt geldi. Musk, Dorsey’in bir tweet’inin altına Doge mesajı verdi.

Musk, Dorsey’in bir paylaşımına, Dogecoin For The Win yazdı. Ancak Musk, kısa süre sonra bu tweet’ini silerek akıllarda soru işareti bıraktı. Daha önce Musk, Dogecoin manipülasyonu yaptığı gerekçesiyle dava edilmişti.

jack dorsey ethereum

Son olarak, Jack Dorsey‘in şirketi Block‘taki Cash App uygulaması, sunduğu BTC ticaretinden 2,16 milyar dolarlık işlem geliri elde etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x