Yükleniyor...

Jack Dorsey, Madencilik Çiplerinin Prototipini Çıkarıyor

Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey'in şirketi, Blockchain madenciliği alanındaki atılımlarına devam ediyor.

Jack Dorseyin Sirketi Web5 icin Patent Alacak

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey‘in şirketi, Blockchain madenciliği alanındaki atılımlarına devam ediyor.

Dorsey, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada madencilik çiplerinde prototipe geçeceklerini açıkladı. Block, piyasaya “açık kaynaklı” bir Bitcoin madencilik teçhizatı tasarımı getirme planını hızlandıracağını söylediği yeni prototip ASIC çipinin tasarımını tamamladı.

Jack Dorsey’in Şirketi Bitcoin Madencilik Tehçizatlarını Tamamlamak Üzere

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter Eski CEO’su Jack Dorsey‘in sahibi olduğu finansal hizmetler ve teknoloji şirketi Block, yeni beş nanometre Bitcoin madencilik öipinin prototip tasarımını tamamladığını duyurdu.

bitcoin madencilik

28 Nisan’da yayınlanan bir blog gönderisine göre Block, Bitcoin madenciliği ASIC donanımlarını geliştirmenin hem finansal hem de teknik açıdan zorlu olduğunu belirtmişti.

Block, madencilik ekipmanları üretiminin merkezileştirmenin hem madencilere hem de bir bütün olarak Bitcoin ağına zararlı olduğunu düşünüyor. San Francisco merkezli şirket, “yeniliği optimize etmek ve Bitcoin madencilik donanım ekosisteminin boyutunu en üst düzeye çıkarmak” için bağımsız ASIC’ler ve diğer donanım bileşenlerini satarak Bitcoin madencilik teknolojisini mümkün olduğunca “açık kaynak” haline getirmeyi planladığını yazdı.

Twitter üzerinden paylaşılan gönderide son birkaç ayda atılan adımların, firmanın yeni tasarımlar denemesine ve piyasaya daha verimli ve uygun fiyatlı Bitcoin madenciliği çipleri getirmelerine yardımcı olmasına olanak tanıyacağını anlatılıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x