Yükleniyor...

Jack Dorsey, Mark ZuckerBerg, Bill Gates…Ünlü Milyarderlerin Bitcoin Hakkında Görüşleri Neler?

26 yıllık piyasa tecrübesine sahip bir girişimci ve yatırımcı olan Alistair Milne, lider kripto para birimininin satın alınması ve milyarderlerin oyundan çıkarılmasını önerdi.

bitcoin and billionaires

26 yıllık piyasa tecrübesine sahip bir girişimci ve yatırımcı olan Alistair Milne, lider kripto para birimininin satın alınması ve milyarderlerin oyundan çıkarılmasını önerdi.

“288 Bin dolar Seviyesinde İllaki Alacaklar”

Önde gelen melek yatırımcıya göre, şu anda milyarderlerin Bitcoin (BTC) satın almalarını caydırma politikası akıllıca bir hamle olabilir.

Yatırımcı Milne, milyarderlerin yeni boğa döngüsü sırasında Bitcoin (BTC) satın almak zorunda kalacağını vurguladı. Kesin fiyat ise (288.000 dolar), trader ve analist PlanB tarafından güncellenen ‘stok akış’ modelinden elde edildi.

Yani yatırımcının, milyarderlerin Bitcoin’i (BTC) işgalini kaçınılmaz olarak gördüğü anlaşılmaktadır.

Peter McCormack’ın yaptığı podcast’te PlanB, önde gelen kripto para biriminin fiyatının 2020-2024 pazar döngüsü boyunca 288.000 dolarlık çılgın bir seviyeye ulaşacağını açıkladı.

Milyarderler için Bitcoin (BTC): Karmaşık İşler

Batı finans dünyasındaki zenginler arasında Bitcoin’den (BTC) beklentileri konusunda fikir birliği bulunmuyor. Örnek verilecek olursa; entelektüel milyarderlerden Ray Dalio ve Nassim Taleb, Bitcoin’in gerçek değeri konusunda uzlaşıya varamıyor.

Ünlü milyarder Ray Dalio, Bitcoin (BTC) benimsenmesinin ‘muhtemelen asla’ olmayacağında ısrar ederken , Black Swan’ın yazarı Taleb; kripto ve Bitcoin’in (BTC) gelişmekte olan ekonomiler için mükemmel araçlar olduğundan emin bir şekilde konuşuyor.

Sosyal Medya kurucuları da Taleb ile aynı düşüncede gibi duruyor. Twitter kurucusu Jack Dorsey ve Facebook kurucusu Mark Zuckerberg; kripto ve blok zinciri konusunda iyimser görünüyor. Twitter’ın kurucusu Dorsey, Bitcoin (BTC) benimsenmesinde önde gelen isimlerden biri olarak dikkat çekiyor.

Bill Gates ise karşı grupta yer alıyor. Bitcoin’in kara para aklama aracı olarak kullanıldığına dikkat çekerek; terörist fonlamaları ve uyuşturucudan kaynaklanan ölümler için Bitcoin’i (BTC) suçluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner