Yükleniyor...

Janet Yellen Resmen ABD’nin İlk Kadın Hazine Bakanı Oldu!

Janet Yellen'in resmen ABD'nin ilk kadın hazine bakanı olduğu duyuruldu.

janet yellen

Janet Yellen’in resmen ABD’nin ilk kadın hazine bakanı olduğu duyuruldu. ABD Senatosu eski Federal Rezerv başkanının görevini onayladı. Yellen’den, koronavirüs nedeniyle yok olan ekonomiyi canlandırması bekleniyor.

Janet Yellen, ABD Hazinesine başkanlık edecek ilk kadın oldu. Federal Rezerv’in eski başkanı ve tanınmış ekonomist, Senato tarafından 84’e 15 oyla onaylandı. Yellen, geçen hafta bir kongre duruşmasına katılmış ve Senato finans komitesi tarafından oybirliğiyle onaylanmış ve tüm yaşayan eski hazine bakanları tarafından desteklenmişti.

Yellen Kripto Paralarla Alakalı Konuşmuştu

Geçen hafta Yellen, “Çoğu (kripto para birimi), en azından işlem anlamında, esas olarak yasadışı finansman için kullanılıyor. Bence kullanımlarını kısıtlayabileceğimiz yolları incelememiz ve bu kanallar aracılığıyla kara para aklamanın gerçekleşmemesini sağlamamız gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Fakat daha sonra Yellen, Senato Finans Komitesi duruşması sırasında kripto para birimleri konusundaki duruşunu hafifletti ve bazı faydalar sunduklarını da belirtti. Senato konuşmaları sırasında Yellen, hem potansiyel faydalar hem de riskler hakkında konuştu:

“Bitcoin ve diğer dijital ve kripto para birimleri dünya çapında finansal işlemler sağlıyor. Birçok teknolojik gelişme gibi, bu da ABD ve müttefiklerimiz için potansiyel faydalar sağlıyor. Aynı zamanda, mevcut mali sistemi aşmak ve Amerikan çıkarlarını baltalamak isteyen devletler ve devlet dışı aktörler için de fırsatlar sunuyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x