Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Ekonomi Janet Yellen Resmen ABD'nin İlk Kadın Hazine Bakanı Oldu!

Janet Yellen Resmen ABD’nin İlk Kadın Hazine Bakanı Oldu!

ABONE OL:google-news

Janet Yellen’in resmen ABD’nin ilk kadın hazine bakanı olduğu duyuruldu. ABD Senatosu eski Federal Rezerv başkanının görevini onayladı. Yellen’den, koronavirüs nedeniyle yok olan ekonomiyi canlandırması bekleniyor.

Janet Yellen, ABD Hazinesine başkanlık edecek ilk kadın oldu. Federal Rezerv’in eski başkanı ve tanınmış ekonomist, Senato tarafından 84’e 15 oyla onaylandı. Yellen, geçen hafta bir kongre duruşmasına katılmış ve Senato finans komitesi tarafından oybirliğiyle onaylanmış ve tüm yaşayan eski hazine bakanları tarafından desteklenmişti.

Yellen Kripto Paralarla Alakalı Konuşmuştu

Geçen hafta Yellen, “Çoğu (kripto para birimi), en azından işlem anlamında, esas olarak yasadışı finansman için kullanılıyor. Bence kullanımlarını kısıtlayabileceğimiz yolları incelememiz ve bu kanallar aracılığıyla kara para aklamanın gerçekleşmemesini sağlamamız gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Fakat daha sonra Yellen, Senato Finans Komitesi duruşması sırasında kripto para birimleri konusundaki duruşunu hafifletti ve bazı faydalar sunduklarını da belirtti. Senato konuşmaları sırasında Yellen, hem potansiyel faydalar hem de riskler hakkında konuştu:

Bitcoin ve diğer dijital ve kripto para birimleri dünya çapında finansal işlemler sağlıyor. Birçok teknolojik gelişme gibi, bu da ABD ve müttefiklerimiz için potansiyel faydalar sağlıyor. Aynı zamanda, mevcut mali sistemi aşmak ve Amerikan çıkarlarını baltalamak isteyen devletler ve devlet dışı aktörler için de fırsatlar sunuyor.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar