Yükleniyor...

Japon Bankası Nomura, Müşterilere Bitcoin Türevleri Sunmaya Başladı

Japon yatırım bankası Nomura, Twitter hesabı üzerinden Cuma günü yaptığı duyuruda Asya'daki müşterilerine tezgah üstü Bitcoin türevleri sunmaya başladığını açıkladı.

nomura bitcoin

Japon yatırım bankası Nomura, Twitter hesabı üzerinden Cuma günü yaptığı duyuruda Asya’daki müşterilerine tezgah üstü Bitcoin türevleri sunmaya başladığını açıkladı.

Nomura, kripto para birimi ürünlerine yönelik kurumsal talebin artmasıyla birlikte Asya’daki müşterilerine Bitcoin türevleri sunmaya başladığını duyurdu.

Nomura, paylaştığı gönderide şu ifadelere yer verdi:

“Singapur dışındaki Asya’daki müşteriler için Bitcoin OTC türevlerini piyasaya sürdük. Ayrıca bu hafta CME Group’ta Cumberland Says ile ilk Bitcoin vadeli işlemleri ve options işlemlerimizi gerçekleştirdik.”

Nomura’nın eski Asya pazarları başkanı Rig Karkhanis, şunları söyledi:

“Seçenekler, yatırımcıların volatilite ticaretini doğrudan yapmasına ve kripto pazarındaki aşağı yönlü risklere karşı koruma sağlamasına olanak tanıyor.”

Nomura’nın forex yapılandırması başkanı Tim Albers, Bloomberg’e verdiği bir röportajda şöyle konuştu:

“Son zamanlarda önemli bir oynaklık oldu. Ortalık yatıştığında, değerlemeler kurumsal müşteriler için daha çekici hale gelecektir. Bunu hayata geçireceğimiz için oldukça heyecanlıyız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner