Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Japon BIC CAMERA Tüm Mağazalarında Bitcoin Kabul Edecek

Japon BIC CAMERA Tüm Mağazalarında Bitcoin Kabul Edecek

ABONE OL:google-news

Japonya’daki tüketim elektroniği perakendecisi, tüm ülke çapındaki mağazalarında Bitcoin ödeme seçeneğini getiriyor.

Nikkei’ye göre; Nisan’da birkaç lokasyonda Bitcoin kabul etmeye başlayan Bic Camera, tüketicilerden aldığı öngörülemeyen arz seviyelerini gördükten sonra bu opsiyonu yaygınlaştırıyor. Firma
kabule bağlı olarak Bitcoin’i Yen’e çeviren yerel Bitcoin dönüştürücü firması bitFlyer ile ortaklık yoluyla dijital para birimiyle ödemeleri kabul ediyor.

Bic Camera, kameralardan şahsi bilgisayarlara, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalara kadar geniş bir yelpazede ürünler satıyor.

Bic Camera’nın sınırlı sayıda Bitcoin‘i kabul edeceği haberi, Japon hükümetinin dijital para birimleri ve bu birimlerle ilgili işlemleri halleden değiş tokuş ofisleriyle ilgili yeni düzenlemeler getirmesinden sonra geldi. Düzenlemeler arasında Bitcoin’i ödeme aracı olarak niteleyen hukuksal tanım da vardı.
Bu kurallar, 2014 başlarında çöken ve şimdilerin iflas etmiş bitcoin değiş tokuşçusu Mt Gox’un başarısızlığı sonrası hayata geçti. Mt Gox’un CEO’su, Mark Karpeles, bugün mahkeme salonundaydı ve zimmetine para geçirme suçlamasında suçsuz olduğunu savundu.

Ülke genelinde yayılmanın ne zaman gerçekleşeceği konusunda Nikkei’nin raporlarına göre buj ay içerisinde gibi kısa bir sürede de gerçekleşebilir. Bic Camera’nın alt kuruluşu olan Kojima’nın da yakın bir gelecekte Bitcoin kabul edeceği bekleniyor.

Kaynak: CoinDesk

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Avatar
Cem Direk
Ben Cem Direk. Makine Mühendisiyim. Blockchain teknolojisi ve kripto paralara büyük ilgi duyuyorum. Bu dünyayı araştırıyor ve bu dünyadan gelişmeleri insanlarla buluşturuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar