Yükleniyor...
Cycecoin

Japon Bilişim Devinin Stablecoin Projesi Düzenleyicilerden Onay Aldı

Japon İnternet devi GMO, Japon Yeni sabitli stablecoin’i için onay aldı.  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

japon bilisim devinin stablecoin projesi duzenleyicilerden onay aldi

Japon İnternet devi GMO, Japon Yeni sabitli stablecoin’i için onay aldı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir U.Today haberine göre, Tokyo merkezli bilişim devi GMO’nun denizaşırı bir yan kuruluşu olan GMO-Z.com Trust Company, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) bir tüzük edindiğini duyurdu. Proje, ABD’de düzenleyicilerden onay alan ilk Japon yeni destekli stablecoin olacak. 

NYDFS Başkanı Linda A.Lacewell, bu hamlenin New York eyaletinde inovasyonu teşvik ederken aynı zamanda yatırımcıları kripto para ile ilişkili risklerden koruduğunu düşünüyor:

“Bu tüzüğün onaylanması, DFS’nin yeniliği teşvik ederken, aynı zamanda piyasaların bütünlüğünü sürdürmek ve tüketicileri korumak için titiz düzenleyici gözetimi sağlama taahhüdünün bir kanıtıdır.”

Şirket, yen destekli stablecoin dışında, ABD dolarına sabitli düzenlenmiş bir stablecoin daha çıkardı.

NYDFS şu ana kadar 27 projeye onay verdi. Ağustos ayında, aynı adı taşıyan kripto para borsası tarafından verilen bir stabilcoin olan Binance USD’yi onaylamıştı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Cycecoin
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x