Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Japon Finans Devi Yeni Ripple (XRP) Hizmetini Duyurdu

Japon Finans Devi Yeni Ripple (XRP) Hizmetini Duyurdu

ABONE OL:google-news

Japon finans devi SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI VC Trade, 4 Şubat’ta yaptığı açıklamaya göre lending hizmetine XRP desteği ekledi. Şu andan itibaren, beşinci en büyük kripto para olan XRP’nin sahipleri lending geliri elde etmek üzere XRP yatırabilecek.

Yapılan duyuruya göre, hizmete 1.000 ila 100.000 arasında değişen miktarlarda XRP yatırılabilecek. Lending süresi ise, 84 gün olarak belirlendi.

SBI VC Trade, lending hizmetini Kasım ayında başlatmıştı. Hizmet başlangıçta yalnızca Bitcoin’i (BTC) destekliyordu ve minimum yatırım miktarı ise 0.1 BTC idi.

Kasım 2016’da kurulan SBI VC Trade, hizmetlerini daha fazla genişletmeyi planlıyor. SBI Group’un kripto para odaklı kolu, Kasım ayında yaptığı açıklamada lending hizmetine lider altcoin Ethereum’u da eklemeyi planladığını söylemişti.

SBI Holdings XRP’nin Yanında

XRP’yi piyasaya süren Ripple’ın, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilmesinin ardından SBI Holdings, zor durumdaki şirkete destek oldu.

SEC’in bir menkul kıymet olduğunu iddia ettiği XRP, aslında Japonya yasalarına göre bir kripto para birimi” olarak kabul ediliyor. Ocak 2020’de SBI Holdings, hissedarlarının XRP’den yararlanmalarını mümkün kılmıştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar