Yükleniyor...

Japon Finans Devi Yeni Ripple (XRP) Hizmetini Duyurdu

Japon finans devi SBI Group'un bir yan kuruluşu olan SBI VC Trade, 4 Şubat'ta yaptığı açıklamaya göre lending hizmetine XRP desteği ekledi.

japon finans devi yeni ripple xrp hizmetini duyurdu

Japon finans devi SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI VC Trade, 4 Şubat’ta yaptığı açıklamaya göre lending hizmetine XRP desteği ekledi. Şu andan itibaren, beşinci en büyük kripto para olan XRP’nin sahipleri lending geliri elde etmek üzere XRP yatırabilecek.

Yapılan duyuruya göre, hizmete 1.000 ila 100.000 arasında değişen miktarlarda XRP yatırılabilecek. Lending süresi ise, 84 gün olarak belirlendi.

SBI VC Trade, lending hizmetini Kasım ayında başlatmıştı. Hizmet başlangıçta yalnızca Bitcoin’i (BTC) destekliyordu ve minimum yatırım miktarı ise 0.1 BTC idi.

Kasım 2016’da kurulan SBI VC Trade, hizmetlerini daha fazla genişletmeyi planlıyor. SBI Group’un kripto para odaklı kolu, Kasım ayında yaptığı açıklamada lending hizmetine lider altcoin Ethereum’u da eklemeyi planladığını söylemişti.

SBI Holdings XRP’nin Yanında

XRP’yi piyasaya süren Ripple’ın, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilmesinin ardından SBI Holdings, zor durumdaki şirkete destek oldu.

SEC’in bir menkul kıymet olduğunu iddia ettiği XRP, aslında Japonya yasalarına göre bir “kripto para birimi” olarak kabul ediliyor. Ocak 2020’de SBI Holdings, hissedarlarının XRP’den yararlanmalarını mümkün kılmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x