Yükleniyor...

Japon Finans Devinden Ripple’a Övgü

Japon finans devi SBI Holdings, 31 Ocak'ta dokuz aylık mali raporunu paylaştı.

Japon Finans Devi SBI ve Ripple

Japon finans devi SBI Holdings, 31 Ocak’ta dokuz aylık mali raporunu paylaştı. 31 Aralık 2018 tarihinde sona eren dönemin raporunda SBI Holdings, sınır ötesi ödemelerde Ripple’in güçlü potansiyelinden söz ediyor. SBI Holdings, uluslararası ödemeler ve ticari finansman gibi finansal işlemler için küresel bir standarda ulaşma stratejisinin önemli bir parçası olarak Ripple (XRP) ve Blockchain konsorsiyum R3 tarafından teknolojilerin uygulanmasını ana hatlarıyla açıklıyor.

Uluslararası Para Gönderme Konusunda Uzman

SBI Holdings’in mali raporunda “Ripple ve R3’ün İş Alanı Ayrımı” başlığı altında Ripple uluslararası para gönderme konusunda uzmanlaşmış bir şirket olarak tanımlanıyor. Raporda R3, akıllı sözleşmeye dayalı teknolojiyi kullanarak finansal sektörle sınırlı olmayan projeler geliştirmekten sorumlu olduğuna değiniliyor. Japon finans devi, XRP’nin R3’ün Corda Settler’i tarafından desteklenen ilk kripto para birimi olduğunu da vurguluyor. Kısa süre önce piyasaya sürülen merkezi olmayan uygulama Corda, para gönderme işlemlerini hem geleneksel hem de Blockchain bazındaki tüm küresel ödeme sistemleri aracılığıyla işleme alıyor.

SBI, fintech değişimi stratejisinin bir parçası olarak Eylül 2018’de perakende ödemeler için denediği yeni Blockchain girişimi olan S token platformundan da bahsediyor. Rapor, R3’ün Corda Settler’in platforma entegrasyonunun S token’ını optimize edeceğini ve global olarak çalışmasını sağlayacağını belirtiyor. 2018 yılının Aralık ayının başlarında, SBI Holdings tarafından kurulan kripto para borsası Vctrade, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerinde mevduat kabul etmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde dev küresel bankacılık ödemeleri ağı SWIFT, R3’ün platformlarından GPI (Global Payments Innovation) ile birliktelik sağlamak için Proof-of-Concept (PoC) başlatmayı planladığını açıklamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x