Japon Kripto Borsası, Nasdaq'ta Listelenmeyi Planlıyor
Yükleniyor...

Japon Kripto Borsası, Nasdaq’ta Listelenmeyi Planlıyor

Japon kripto para borsası Coincheck, Temmuz 2023'te Nasdaq'ta listelenmeyi planlıyor.

japon kripto

Japon kripto para borsası Coincheck, Temmuz 2023’te Nasdaq’ta listelenmeyi planlıyor.

Şirket, 2 Temmuz 2023’te özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Thunder Bridge Capital Partners IV ile birleşip, Nasdaq’ta listelenme yoluna gidiyor.

Japon Kripto Borsasından Nasdaq Hamlesi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coincheck ve Thunder Bridge Capital Partners IV birleşmesi, ilk olarak bu yılın Mart ayı için planlanmıştı. Birleşmenin değeri o dönem 1,25 milyar dolar değerinde yer alıyordu.

Coincheck’in çoğunluk hissesine sahip olan Monex Group, SEC’e yaptığı dosyalamada şu ifadeleri kullandı:

“Thunder Bridge Capital Partners ile birlikte çalışan Coincheck, küresel yatırımcıları bünyesine çekerek ve ABD sermaye piyasalarına erişerek büyük stratejisini gerçekleştirmek için kripto para operasyonlarını genişletmeyi hedefliyor”

SEC dosyasına göre Coincheck, %27’lik pazar payıyla, Japonya’nın en büyük kripto para borsaları arasında yer alıyor. 1,75 milyon kişiye hizmet veren şirket, 18 farklı kripto paranın da alım satımına olanak tanıyor.

SEC, Mart ayında yaptığı açıklamada, SPAClerle birleşmenin son yıllarda firmaların halka açık piyasalarda listelenmesinin popüler bir yolu olduğunu ve 2020-2021’deki tüm halka arzların yarısından fazlasını oluşturduğunu ifade etti.

Bununla birlikte, kripto para piyasalarında yaşanan büyük düşüş, bazı SPAC’lerden verim alınmasını engelledi. Örneğin kripto para madencilik şirketi PrimeBlock, Ağustos ayında 10X Capital Venture Acquisition ile birleşme yoluyla halka açılma planlarına son verdiğini açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
tezcanozer
tezcanozer
1 yıl önce

jamsy çöküşünden sonra bıraktım japon projelerine yatırım yapmayı. bi daha değil nasdaq nerede listelenirse listelensin yanından geçmem.

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x