Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Japon Polisi 530 Milyon Dolarlık Coincheck Hack'i İle Bağlantılı Olduğu Düşünülen 30 Kişiyi Tutukladı

Japon Polisi 530 Milyon Dolarlık Coincheck Hack’i İle Bağlantılı Olduğu Düşünülen 30 Kişiyi Tutukladı

ABONE OL:google-news

Japon polisi Coincheck hack’inde ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Yerel medya organı Nikkei Asia’da yer alan habere göre Japon polisi, Coincheck hack’i ile ilişkili olduğu tahmin edilen 30 şüpheliyi tutukladı.

2018 yılında Japonya merkezli kripto para borsası Coincheck hack’lenmiş ve 530 milyon doları aşkın değere sahip NEM token’lar çalınmıştı. 530 milyon dolarlık Coincheck hack’i, Mt. Gox vakasını geride bırakarak kripto para tarihinin en büyük soygunu olarak kayıtlara geçmişti. O günden bu yana yetkililer olayın faillerini aramaya devam ediyor.

Coincheck hack’iyle ilişkili NEM cüzdan adresleri olayın hemen ardından zaten açıklanmıştı. Bu adresler kara listeye alındı ve Coincheck hack’iyle ilişkili oldukları için etiketlendi.

Geride bıraktığımız yıl, güvenlik güçleri Coincheck’ten çalınan NEM token’ları dark web üzerinden %15 indirimle alan Masaki Kitamoto ve Takayoshi Doi adlı iki kişiyi tutuklamıştı. Bu ikili Coincheck’ten çalındığını bildikleri halde bu token’ları satın alarak başlarını büyük bir belaya sokmuştu.

Görünüşe bakılırsa Coincheck hack’inde çember iyice daraldı. Çalınan token’ların izini süren yetkililer Coincheck hack’iyle ilişkili olduğu tahmin edilen 30 şüpheliyi tutukladı. Nikkei Asia’nın haberine göre konuya yakın kaynaklar, 30 şüphelinin toplamda 192 milyon dolarlık (20 milyar Japon Yeni) işlem gerçekleştirdiğini açıkladı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar