Yükleniyor...

Japon Polisi Mt.Gox Protestosunu Durdurdu

Mt.

Mt.Gox şirketi önünde protestoda bulunan ve gösteri yapan küçük bir grubu, Japon polisi “gösteri lisansı” almadıkları gerekçesiyle, gösteri alanından uzaklaştırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Protestonun organizatörü Kolin Burges -ismine daha önceki Mt.Gox protestolarından aşina olduğumuz şahıs- polislerin Mt.Gox tarafından çağırılmadığını, binadaki diğer kiracıların duydukları rahatsızlıktan ötürü polisi çağırdıklarını söyledi.

Mt.Gox yönetimi, sitelerindeki mevcut problemi çözememelerinden ve daha sonra Bitcoin alımlarının devam edeceği ile ilgili duyurularının da gerçeği yansıtamamasından ötürü, protestolarla ve gösterilerle hedef gösteriliyor. Bu da yönetimi oldukça tedirgin bir duruma sokuyor.

mt.gox protests
Mt.Gox önünde protesto yapan iki kişilik grup.

“Protesto yapan küçük grup” dememizin sebebi, grubun bir hayli küçük olması. İki kişi tarafından başlatılan ve daha sonra 10 kişiye yükselen grup,  polis tarafından “gösteri lisansı”nın olmaması gerekçesiyle dağıtıldı.

Burges’ın söylediğinde göre, Mt.Gox önünde yapılan protesto grubu, polis tarafından “gösteri lisansı” olmaması gerekçesiyle dağıtıldı. Daha sonra polis karakolunda, lisansın alınması için gösterinin başlangıç ve bitiş noktasının belirtilmiş olması gerektiği öğrenildi. Burges, protestoya devam edeceğini ve bununla ilgili yeni yollar aradığını da söyledi.

Mt.Gox’taki Bitcoin fiyatı sürekli aşağı doğru kaymakta devam ediyor. Hatta 100 doların altına düştüğü seviyeler bile görüldü. Mt.Gox’un yaşadığı bu büyük ölçekli düşüş ve piyasadaki değer kaybı, kullanıcıların da tepkisini çekmekte, hatta haberimizde gördüğümüz gibi protestolara bile yol açmakta.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x