Yükleniyor...

Japon Yetkililer Araştırdı: Koronavirüs Sonrası Kripto Paraların Konumu Ne Olacak?

Son yıllarda, kripto para birimleri çok geniş kitlelere hizmet vermeye başladı ve COVID-19 krizi sona erdiğinde, kripto para birimleri gelecekte çok daha önemli hale gelebilir.

Japon Yetkililer Araştırdı Koronavirüs Sonrası Kripto Paraların Konumu Ne Olacak

Son yıllarda, kripto para birimleri çok geniş kitlelere hizmet vermeye başladı ve COVID-19 krizi sona erdiğinde, kripto para birimleri gelecekte çok daha önemli hale gelebilir. Bu sebeple Japon yetkililer, Bitcoin ve kripto para birimlerinin gelecekte nasıl daha önemli bir rol oynayacağını araştırmaya başladı.

Kripto Para Birimleri Daha Önemli Olabilir

Japon yetkililer, COVID-19 sonrası dünyada dijital varlıkların nasıl ön plana çıkabileceğinden bahsediyorlar. Tokyo Nippon Ishin’in Mali İşler Komitesi’nin tanınmış bir üyesi olan Japon Senatör Otokita Shun, kripto paraların vergilendirme ve diğer düzenlemelerde olumlu iyileştirmeler için kullanılabileceğinden belirtti. Ayrıca Otokita Shun, dijital varlıkların ekonomi için daha önemli olacağını ve piyasada kilit rol oynayan girişimciler ve şirketler için inovasyonu kolaylaştıracağını söyledi.

Japonya’nın kripto para birimi endüstrisi için zaten farklı düzenlemeler uyguladığını belirtmek gerekir. Bu önlemler arasında kripto borsaları üzerindeki kontroller, kripto para alanında ticaret hizmetleri sunanlara lisanslar ve daha pek çok şey bulunmaktadır. Bu düzenlemeler, 2017 boğa koşusu ve İlk Para Teklifi (ICO) çılgınlığı sırasında piyasada bulunan dolandırıcılık sayısını azaltmayı amaçladı.

Kripto Para Birimleri Japon Ekonomisine Katkı Sağladı

Otokita Shun, kripto paraların yaygınlaşmasının önünde birçok engel olduğunu düşünüyor. Bu engeller arasında, düzenlemeler, uygulanan vergiler ve daha fazlası bulunuyor. Ancak, 2017 yılında, kripto para birimlerinin büyümesi nedeniyle 2017 yılında Japon ekonomisinin %0,3 daha genişlediğini belirtmekte fayda var.

Bu durum, kripto para birimlerinin dünyanın en güçlü ülkelerinden birinin ekonomisinde çok önemli bir rol oynayabileceğini göstermektedir. Gelecekte, amaç hem kripto para birimlerinin hem de dağıtık defter teknolojisinin (DLT) genişlemesinden daha fazla kâr etmek gibi görünüyor.

Bu arada birkaç ülke, Coronavirüs’ün toplumdaki genişlemesini ve etkilerini izlemek için farklı Blockchain çözümleri üzerinde çalışıyor. Bu çözümler, gelecekte diğer virüsleri ve vatandaşlardan gelen bilgileri izlemek için çok yararlı olabilir.

Günümüzde, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri de bazı ülkelerde para kontrollerinden ve baskıcı hükümetlerden kaçmak için kullanılıyor. Arjantin ve Lübnan mali ve ekonomik krizden etkilenen iki ülke olarak buna örnek gösterilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner