Yükleniyor...

Japonya, CBDC ile İlgilenen Personel Sayısını Artırıyor

Japonya Maliye Bakanlığı, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarmaya yönelik çalışan personel sayısını artırmayı planlıyor.

Japonya CBDC ile Ilgilenen Personel Sayisini Artiriyor

Japonya Maliye Bakanlığı, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarmaya yönelik çalışan personel sayısını artırmayı planlıyor.

Terra’nın çöküşünün ardından hükümetler yatırımcıları korumak için adım atarken, bir hamle de Japonya’dan gelmişti. Japon parlamentosu, stablecoinler için yasal bir çerçeve getiren yasa tasarını onaylamıştı ve yasanın 1 yıl içerisinde yürürlüğe gireceği belirtiliyordu. Kripto paralara çok uzak olmayan Japonya’nın Maliye Bakanlığı, CBDC konusunda da yeni bir adım atıyor.

Japonya CBDC Alanında Yeni Adım Atıyor

Reuters tarafından elde edilen bir belgeye göre, Japonya Maliye Bakanlığı, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarmaya yönelik çalışmalarda yer alan personel sayısını artırmayı hedefliyor.

Belgede aynı zamanda, bakanlığın gelecek mali yıl için devlet bütçesi taleplerindeki personel artışı için fon talep edeceği belirtildi.

Art arda ikinci yıl olacak olan hareket, Japonya’nın CBDC çıkarması durumunda Tokyo’nun kriptoya uygun zeminine verilen önemin altını çiziyor.

Japonya tarafından kripto sektörüyle ilgili bir haber de Fukuoka Belediye Başkanı Soichiro Takashima ve ekibinin Ripple genel merkezini ziyaret etmesiyle gelmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner