Yükleniyor...

Japonya Ekonomisi de Durgunluk Dönemine Girdi! Ekonomik Kaos Bitcoin (BTC) Fiyatına Etki Eder Mi?

Japonya ekonomisi, geçen hafta Almanya ekonomisinde olduğu gibi durgunluk dönemine girdi.

Japonya Ekonomisi de Durgunluk Dönemine Girdi Ekonomik Kaos Bitcoin BTC Fiyatına Etki Eder Mi

Japonya ekonomisi, geçen hafta Almanya ekonomisinde olduğu gibi durgunluk dönemine girdi. Bu test sürelerinin ortasında ise Bitcoin (BTC) değeri sürekli arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel finans piyasaları şok durumunda. Ülke çapında karantinalar, bazı durumlarda koronavirüsü uzak tutmuş olabilir. Bununla birlikte, küçük sanayi ve işletmeler bu karantina uygulamalarını nedeniyle iflasın eşiğine gelmiş durumda.

İşsiz kalan kişi sayısı sadece ABD’de otuz milyonu aştı. Bu sayı dünyanın bazı bölgelerinde çok daha fazla.

Dünyanın Üçüncü Büyük Ekonomisi Durgunluk Dönemine Girdi

Tedarik zincirleri tamamen harap olduğu için Japonya ekonomik bir durgunluğa giriyor. Ekonomisi yılın ilk birkaç ayında %3,4’ten fazla küçüldü. COVID-19 salgını, Japonya gibi dış ticarete bağımlı bir ekonomide büyük kayıplara sebep oldu.

Bitcoin, Coronavirus Krizinde Parlıyor

Aşırı kriz zamanlarında, altın her zaman en güvenli sığınak olarak algılanmıştır. Ve şüphesiz öyle! Altın fiyatları bu yıl rekor seviyelere yükseldi. Bitcoin kullanımının arkasındaki fikirlerden biri, bu gibi durumlarda güvenli bir yatırım olarak alternatif sağlamaktı.

BTC/USD günlük grafiğine bakarsak, fiyatlarda istikrarlı bir artış görebiliriz. Bu kriz dönemlerinde ihtiyatlı yatırımcılar servetlerini korumaya çalışırlar. Ve kardan çok zarar etmemeyi düşünürler.

BTC Servetlerin Korunmasına Yardımcı Oluyor

BTC, altın gibi, sadece yatırımcıların servetini korumakla kalmadı, aynı zamanda varlıklarının artmasına da yardımcı oldu. Açıkçası daha sabırlı yatırımcılar, cazip fiyatlarla BTC satın almış ve şimdi beklemeye devam ediyorlar.

ABD Federal Rezervi daha fazla Nicel Harekete Geçirici önlemleri ima ederken, insanlar iyileşme konusunda umutlu. Koronavirus gerçekten de Finans dünyasında bir dönüm noktası olabilir. Bitcoin Altının halefi olabilir mi? Zaman gösterecek!