Yükleniyor...

Japonya, Kripto Düzenlemelerini Sıkılaştırıyor

Japonya, kripto para kullanarak kara para aklamayı önlemek ve verilen cezaları artırmak için mevcut düzenlemelerde değişiklikler yaptı.

Japonya Kripto Duzenlemelerini Sikilastiriyor

Japonya, kripto para kullanarak kara para aklamayı önlemek ve verilen cezaları artırmak için mevcut düzenlemelerde değişiklikler yaptı.

Japonya Ulusal Polis Teşkilatı, ülkedeki birkaç kripto para borsasına (CEX) Lazarus Group tarafından bir saldırı başlatıldığını duyurmuştu. Yapılan birden fazla siber saldırıda borsaların zarar gördüğü açıklandı. Bu ve benzeri kripto ile bağlantılı faaliyetlerini sıkı denetim altında tutmak isteyen Japonya tarafından yeni bir adım atıldı.

Japonya, Kripto Düzenlemelerini Güncelledi

Japon hükümeti kripto para kullanarak kara para aklamayı önlemek ve ilgililere verilen cezaları artırmak için mevcut finansal düzenlemelerde yapılan değişiklikleri onayladı.

Hükümet, geçtiğimiz ayın sonlarında, suçluların kripto para borsalarını para aklamak için kullanmasını önlemeyi amaçlayan havale kuralları getireceğini duyurmuştu. Japonya’nın yürütme organı olan Kabine, ülkenin Döviz Yasası ve Suç Gelirlerinin Transferini Önleme Yasası ile ilgili yasalarda yapılan revizyonlara onay verdi.

Yapılan değişiklikler, kripto borsalarının adlar ve adresler gibi kullanıcı bilgilerini platformlar arasında paylaşmasını zorunlu kılıyor. Ayrıca, Birleşmiş Milletler tarafından bu kitle imha silahının yaygınlaşmasına yardım ettiği tespit edilen yerel kurumlar ve bireylerin varlıkları dondurulması yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner