Yükleniyor...
Sponsored

Japonya, Ticarette Blockchain Tabanlı Bir Platformu Kullanmaya Hazırlanıyor!

Japonya'nın Yeni Enerji ve Endüstriyel Teknoloji Geliştirme Organizasyonu (NEDO), ticaret endüstrisi için blockchain tabanlı bir veri paylaşım sistemi üzerinde çalışıyor.

japanblockchain

Japonya’nın Yeni Enerji ve Endüstriyel Teknoloji Geliştirme Organizasyonu (NEDO), ticaret endüstrisi için blockchain tabanlı bir veri paylaşım sistemi üzerinde çalışıyor. Sanayi ve enerji teknolojilerinin araştırılmasını ve kullanılmasını teşvik eden Japonya’nın en büyük kamu yönetimi örgütü olan NEDO’nun ticarette bilgi paylaşımı için altyapının düzene sokulması adına blockchain ile güçlendirilmiş bir proje geliştirdiği bildiriliyor.

Platform Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Tarafından Destekleniyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Organizasyon, Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nın altında faaliyet gösteriyor. “IoT Avantajı ile Yeni Endüstriyel Modellerin Oluşturulması ve Altyapıların Geliştirilmesi” başlıklı proje, nakliye şirketleri, aracı kurumlar, liman yetkilileri, bankalar ve sigorta şirketleri gibi ticaret kuruluşları arasındaki lojistik veri paylaşımını dijitalleştirecek ve geliştirecek bir altyapı sistemi kurmayı amaçlıyor.

Japonya Ticarette Blockchain Platformu

Proje özellikle kağıt tabanlı medya ve PDF dosyaları kullanan mevcut süreçleri değiştirmek ve ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Böylece daha verimli ve daha doğru bir veri paylaşım sisteminin oluşturulması amaçlanıyor. Yapılan resmi basın açıklamasına göre, bu süreçler, hataları ve gereksiz veri girişlerini kontrol etmek için pahalı ve zaman alıcı çalışmaların yapılmasını gerektiriyor.

NEDO tarafından hazırlanan blockchain projesi, ülkenin en büyük bilişim teknolojileri şirketlerinden biri olan NTT Data ile ortaklaşa yürütülüyor. NTT’nin basın açıklamasına göre, küresel tedarik zincirini güçlendirmek amacıyla FY2019’da (Committee for a Responsible Federal Budget) yeni altyapı platformunun sosyal uygulamasının hayata geçirilmesi planlanıyor.

Benzer şekilde, bu hafta başında ABD’deki en büyük kolluk kuvvetlerinden biri olan Gümrük ve Sınır Koruması’nın (CBP) bir blockchain tabanlı gönderi/kargo takip sisteminin canlı bir testini başlatmak üzere olduğunu bildirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x