Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Blockchain Haberleri Japonya, Ticarette Blockchain Tabanlı Bir Platformu Kullanmaya Hazırlanıyor!

Japonya, Ticarette Blockchain Tabanlı Bir Platformu Kullanmaya Hazırlanıyor!

ABONE OL:google-news

Japonya’nın Yeni Enerji ve Endüstriyel Teknoloji Geliştirme Organizasyonu (NEDO), ticaret endüstrisi için blockchain tabanlı bir veri paylaşım sistemi üzerinde çalışıyor. Sanayi ve enerji teknolojilerinin araştırılmasını ve kullanılmasını teşvik eden Japonya’nın en büyük kamu yönetimi örgütü olan NEDO’nun ticarette bilgi paylaşımı için altyapının düzene sokulması adına blockchain ile güçlendirilmiş bir proje geliştirdiği bildiriliyor.

Platform Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Tarafından Destekleniyor

Organizasyon, Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’nın altında faaliyet gösteriyor. “IoT Avantajı ile Yeni Endüstriyel Modellerin Oluşturulması ve Altyapıların Geliştirilmesi” başlıklı proje, nakliye şirketleri, aracı kurumlar, liman yetkilileri, bankalar ve sigorta şirketleri gibi ticaret kuruluşları arasındaki lojistik veri paylaşımını dijitalleştirecek ve geliştirecek bir altyapı sistemi kurmayı amaçlıyor.

Japonya Ticarette Blockchain Platformu

Proje özellikle kağıt tabanlı medya ve PDF dosyaları kullanan mevcut süreçleri değiştirmek ve ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Böylece daha verimli ve daha doğru bir veri paylaşım sisteminin oluşturulması amaçlanıyor. Yapılan resmi basın açıklamasına göre, bu süreçler, hataları ve gereksiz veri girişlerini kontrol etmek için pahalı ve zaman alıcı çalışmaların yapılmasını gerektiriyor.

NEDO tarafından hazırlanan blockchain projesi, ülkenin en büyük bilişim teknolojileri şirketlerinden biri olan NTT Data ile ortaklaşa yürütülüyor. NTT’nin basın açıklamasına göre, küresel tedarik zincirini güçlendirmek amacıyla FY2019’da (Committee for a Responsible Federal Budget) yeni altyapı platformunun sosyal uygulamasının hayata geçirilmesi planlanıyor.

Benzer şekilde, bu hafta başında ABD’deki en büyük kolluk kuvvetlerinden biri olan Gümrük ve Sınır Koruması’nın (CBP) bir blockchain tabanlı gönderi/kargo takip sisteminin canlı bir testini başlatmak üzere olduğunu bildirdi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar