Yükleniyor...

Japonya’da Yeni Bitcoin Exchange Sitesi: BitOcean JAPAN

Çin & Amerikan ortaklığı ile kurulan ve Pekin bazlı ATM üreticisi BitOcean, web sayfasında belirttiği üzere Japonya'da Mt.

Çin & Amerikan ortaklığı ile kurulan ve Pekin bazlı ATM üreticisi BitOcean, web sayfasında belirttiği üzere Japonya’da Mt.Gox’un yaralarını saracak bir exchange sitesi kurmayı planladığını açıkladı. Ağustos’ta başlatılması planlanan exchange sitesi için BitOcean, büyük finansal kuruluşlar için exchange platformu sunan Atlas ATS ile ortaklık kuracak.

BitOcean Japan adıyla başlayacak olan yeni girişim, Tokyo bazlı Mt.Gox şirketinin varlıkları için de teklif yapıp, Mt.Gox’tan geriye kalanları kendi bünyesine katmak istiyor. BitOcean kurucusu ve CEO’su Nan Xiaoning’in açıklaması ise şu şekilde:

“Mt.Gox’un çöküşü, Bitcoin topluluğunda negatif bir etkli yarattı. BitOcean ise bu topluluğa ve Mt.Gox alacaklılarına katkıda bulunmak istiyor.”

BitOcean destekçilerinden olan ve aynı zamanda Mt.Gox alacaklısı olan Amerikalı avukat Daniel Kelman, bir süredir Taiwan’daki girişimleri takip ediyor. Fakat Mt.Gox faciasından sonra tüm dikkatini iflas koruma işlemlerine vermiş durumda.

BitOcean’ın Mt.Gox varlıkları için yapacağı teklif ise Kelman tarafından “Plan alacaklılar ve bizim açımızdan kazanç sağlıyor.” açıklaması ile desteklendi. “Biz Japonya’da büyük bir müşteri kitlesine hizmet verirken, alacaklılar da varlıklarını geri alacak.” Teklif ile birlikte BitOcean, Mt.Gox’un özkaynaklarının %49’u için bir girişimde bulunmuş olacak.

Atlas ATS CEO’su Shawn Sloves, Atlas’ın oluşturduğu exchange platformları ile BitOcean arasında da bağlantı kurarak, dijital paralar için uluslararası likiditeyi sağlamak istediklerini söylüyor.

Kaynak: WSJ

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner