Anasayfa Bitcoin Haberleri Jason Williams: "Bitcoin (BTC) Dört Ayın Sonunda 20.000 Dolara Ulaşacak"

Jason Williams: “Bitcoin (BTC) Dört Ayın Sonunda 20.000 Dolara Ulaşacak”

ABONE OL:google-news

Morgan Creek Digital’in genel ortağı Jason Williams, geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir  Bitcoin fiyat tahminini vurguladı. Williams, Bitcoin fiyatının Ekim 2020’nin sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor.

2017’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolarlık zirvenin, 2016 yılında boğa rallisini tetikleyen ikinci yarılanma olayının bir sonucu oluştuğunu düşünen Williams, Bitcoin’in 4 ay gibi kısa bir süre içinde yeni zirveler oluşturacağını tahmin ediyor.

Yazım sırasında Bitcoin, 2020 yarılanma olayından bu yana aktif ve güçlü bir direnç seviyesi olan 9.720 dolar civarında işlem görüyordu. Bununla birlikte, bu ayın başında, 10.000 doların biraz üzerine çıkan BTC, ertesi gün neredeyse 1000 dolar düştü.

Artan volatilite, yakın bir rallide dikkate alınan bir faktör olan günlük hacim işlemlerindeki artışın bir göstergesidir. BTC, önümüzdeki birkaç hafta içinde 10 bin doların üzerine çıkarsa Williams’ın tahmini geçerliliğini koruyacaktır. Ancak tahmin, BTC’nin şu anda bir destek seviyesi olarak hareket eden 8.600 doların altına düşmesi durumunda geçersiz kılınacaktır.

Bitcoin (BTC) Tahminlerinin Temelleri

2020 yarılanma olayından önce, birkaç analist BTC piyasa fiyatının madencileri karda tutmak için 15.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Bununla birlikte, varlık hala 10 bin doların altında işlem görüyorsa, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce olası bir düzeltme yaşanabilir.

Madenciler kümülatif olarak işlerini çalışır durumda tutmak için günlük önemli bir satış baskısı oluşturuyorlar, bu nedenle BTC hala 10 bin doların üzerine rahatça çıkamıyor.

Madencilerin çoğu, ortalama elektrik faturasının çok ucuz olduğu Asya bölgesinde yer alırken, Bitcoin çıkarmak için başlıca maliyet şu anda 5.000 ila 6.000 dolar arasındadır. Eski modelleri kullanan madenciler ise 8.206 dolar civarında başabaş bir maliyet ile çalışıyorlar. Bu nedenle, eldeki tüm temel bilgilere bakarak, bir sonraki sıçramanın güçlü olması bekleniyor, böylece Williams’ın tahmini geçerliliğini koruyacaktır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakZycrypto
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar