Yükleniyor...

Jason Williams: “Bitcoin (BTC) Dört Ayın Sonunda 20.000 Dolara Ulaşacak”

Morgan Creek Digital’in genel ortağı Jason Williams, geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir  Bitcoin fiyat tahminini vurguladı.

Jason Williams Bitcoin BTC Dört Ayın Sonunda 20.000 Dolara Ulaşacak

Morgan Creek Digital’in genel ortağı Jason Williams, geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir  Bitcoin fiyat tahminini vurguladı. Williams, Bitcoin fiyatının Ekim 2020’nin sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor.

2017’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolarlık zirvenin, 2016 yılında boğa rallisini tetikleyen ikinci yarılanma olayının bir sonucu oluştuğunu düşünen Williams, Bitcoin’in 4 ay gibi kısa bir süre içinde yeni zirveler oluşturacağını tahmin ediyor.

Yazım sırasında Bitcoin, 2020 yarılanma olayından bu yana aktif ve güçlü bir direnç seviyesi olan 9.720 dolar civarında işlem görüyordu. Bununla birlikte, bu ayın başında, 10.000 doların biraz üzerine çıkan BTC, ertesi gün neredeyse 1000 dolar düştü.

Artan volatilite, yakın bir rallide dikkate alınan bir faktör olan günlük hacim işlemlerindeki artışın bir göstergesidir. BTC, önümüzdeki birkaç hafta içinde 10 bin doların üzerine çıkarsa Williams’ın tahmini geçerliliğini koruyacaktır. Ancak tahmin, BTC’nin şu anda bir destek seviyesi olarak hareket eden 8.600 doların altına düşmesi durumunda geçersiz kılınacaktır.

Bitcoin (BTC) Tahminlerinin Temelleri

2020 yarılanma olayından önce, birkaç analist BTC piyasa fiyatının madencileri karda tutmak için 15.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Bununla birlikte, varlık hala 10 bin doların altında işlem görüyorsa, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce olası bir düzeltme yaşanabilir.

Madenciler kümülatif olarak işlerini çalışır durumda tutmak için günlük önemli bir satış baskısı oluşturuyorlar, bu nedenle BTC hala 10 bin doların üzerine rahatça çıkamıyor.

Madencilerin çoğu, ortalama elektrik faturasının çok ucuz olduğu Asya bölgesinde yer alırken, Bitcoin çıkarmak için başlıca maliyet şu anda 5.000 ila 6.000 dolar arasındadır. Eski modelleri kullanan madenciler ise 8.206 dolar civarında başabaş bir maliyet ile çalışıyorlar. Bu nedenle, eldeki tüm temel bilgilere bakarak, bir sonraki sıçramanın güçlü olması bekleniyor, böylece Williams’ın tahmini geçerliliğini koruyacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner