Yükleniyor...

Jason Williams: Warren Buffett Yakında Bitcoin Alacak

Cuma günü ortaya çıkan bir haber ile asla altına yatırım yapmam diyen Warren Buffett'ın şirketi Berkshire Hathaway'in 563 milyon dolar değerinde 21 milyon Barrick Gold hissesi satın aldığı ortaya çıktı.

warren buffett bitcoin alacak

Cuma günü ortaya çıkan bir haber ile asla altına yatırım yapmam diyen Warren Buffett’ın şirketi Berkshire Hathaway’in 563 milyon dolar değerinde 21 milyon Barrick Gold hissesi satın aldığı ortaya çıktı.

Morgan Creek ortağı Jason Williams’a göre Buffett, kısa zaman içerisinde Bitcoin’de (BTC) satın alacak. Altın ve Bitcoin, bir değer deposu olarak rekabet içerisinde yer alıyor. Altın fiziksel olarak somut olsa da, Bitcoin’de kripto dünyasında dijital altın olarak adlandırılıyor. Bu sebepten ötürü Williams, altın hisseleri alan Buffett’ın Bitcoin almasının da an meselesi olduğunu düşünüyor.

Bitcoin boğası ve yatırımcısı Max Keizer, Buffett’ın yaptığı altın yatırımının etkisi ile lider kripto paranın 50.000 dolara çıkacağına inanıyor.

Buffett’ı Bitcoin’e yatırım yapmaya ikna etmek için pek çok girişimde bulunuldu. Bunlardan en önemlisi Justin Sun ile olan ünlü öğle yemeği buluşması oldu. Yapılan görüşmede Sun, dijital varlıkların geleceği konusunda yoğun çaba gösterse de Buffett için ikna edici bir görüşme olmamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner