Yükleniyor...

Jim Chanos, Kripto Spekülasyonlarına Değindi

Açığa yaptığı satışlar ile ün kazanan Jim Chanos, kripto para piyasasının spekülasyonlar ile dolu bir yer haline geldiğini savundu.

Jim Chanos Kripto Spekulasyonlarina Degindi

Açığa yaptığı satışlar ile ün kazanan Jim Chanos, kripto para piyasasının spekülasyonlar ile dolu bir yer haline geldiğini savundu.

Riskten korunma fon şirketi Chanos and Co‘nun kurucusu Jim Chanos, katıldığı bir programda kripto piyasasına değindi. Chanos, kripto paraların düzenlenmesi ve manipülasyoncuların adalete teslim edilmesi için haykırışların başlayacağını belirtti. Ünlü yatırımcının yaptığı bu açıklama, FTX çöküşüne dayandırıldı. Chanos’a göre, kripto endüstrisi düzenleme olmadığı için bir grup insanın elinde savruluyor.

Jim Chanos: Kripto Sektöründe Düzenleme Talebi Artacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasası, son boğa döngüsünde yaklaşık olarak 2 trilyon dolar değere ulaşmayı başardı. Büyüyen bir endüstri olarak yansıtılan kripto, özellikle Terra çöküşüyle birlikte 800 milyon dolarlık değere kadar düşüş yaşadı.

Yüksek volatilite, manipülasyonlar, spekülasyonlar ve off-chain işlemlerin yarttığı kaos ortamı, yatırımcıların piyasadan uzaklaşmasına yol açıyor. Jim Chanos, kripto ekosisteminin yıllardır gelişmesine rağmen kullanım alanında ilerleme kaydetmediğine dikkat çekti. Chanos, bu durumu yatırımcıların parasını toplamak için oluşturulmuş bir sistem olarak değerlendirdi.

Chanos, tüm bu süreçlerin çözülebilmesi için hızlı bir şekilde düzenlemelerin gelmesi gerektiğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x