Yükleniyor...

Jim Rogers: Daha Kötüsü Gelecek!

Küresel hisse senetleri, küresel mali krizden bu yana yaşanan en büyük üç aylık zararlardan kurtulmaya çalışırken, deneyimli yatırımcı Jim Rogers daha kötüsünün geleceğini söylüyor.

1x 1

Küresel hisse senetleri, küresel mali krizden bu yana yaşanan en büyük üç aylık zararlardan kurtulmaya çalışırken, deneyimli yatırımcı Jim Rogers daha kötüsünün geleceğini söylüyor. Piyasalardaki mevcut toparlanma, aşırı kötümserlikten sonra bir süre devam edebilir, ancak Rogers Holdings Inc.’in başkanına göre bir çöküş daha yaşanacak. Rogers, aşırı kötümserlikten sonra piyasalarda sıçramanın devam edebileceğini ama diğer bir çöküşün de yakında geleceğini söyledi. Rogers bir telefon görüşmesinde “Önümüzdeki birkaç yıl boyunca hayatım boyunca göreceğim en kötü ayı piyasasını yaşayacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Hisse senetleri yılın ilk üç ayında düştü durgunluktan ötürü sert bir düşüş yaşadı. Dünyadaki hükümetler ekonomileri ve merkez bankalarını desteklemek için trilyonlar pompalasa da 2008’den beri en kötü çeyreğin yaşandığı açıklandı. Ayrıca Rogers, olumsuz düşüncelerini ilk defa paylaşmıyor. Daha önce de 2018 yılında ayı piyasasının çok yakında olduğunu dile getirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner