Yükleniyor...

Jimbo’s Protocol, Hacker’a Anlaşma Sundu

Geçtiğimiz günlerde büyük bir saldırı yaşayan Jimbo's Protocol, hacker'a bir anlaşma sundu.

anlasma

Geçtiğimiz günlerde büyük bir saldırı yaşayan Jimbo’s Protocol, hacker’a bir anlaşma sundu.

Jimbo’s Protocol, geçtiğimiz günlerde bir hacker’ın kurbanı olmuştu. Bununla birlikte ekip şu anda hacker’a çalınan fonların yüzde 90’ını iade etmesi yönünde bir anlaşma sundu.

Jimbo’s Protocol, Çalınan Fonların Yüzde 90’ını Geri İstiyor

Jimbos Protocol‘ün arkasındaki ekip, protokolü istismar eden bir kişiye anlaşma teklif etti. Anlaşmanın gerçekleşmemesi halinde polisi harekete geçireceğini aktardı. Anlaşma, saldırganın fonların yüzde 10’unu elinde tutmasını ve geri kalan yüzde 90’ını iade etmesini içeriyordu. Eğer anlaşma kabul edilmezse, ekip saldırgana karşı yasal işlem başlatacağını belirtti.

jimboo

Jimbos ekibi, 28 Mayıs tarihinde bu teklifi bir tweet ile duyurdu ve aynı zamanda Ethereum ağına da gönderdi. Ancak saldırganın yanıt vermemesi üzerine, ekip 29 Mayıs’ta son tarih olarak belirledi ve saldırgana fonların yüzde 90’ını iade etme çağrısında bulundu. Aksi takdirde, polise başvuracaklarını ima ettiler. İkinci mesaj, protokolün resmi Twitter hesabına da gönderildi.

jimboo2

Protokol, 28 Mayıs tarihinde bir kredi saldırısının kurbanı oldu ve saldırgan 7,5 milyon dolarlık bir değeri havuzdan çekti. Ekip, saldırganı teşhis ettiğini ve polise başvurunun tamamlanacağını iletti.

Protokol’ün arkasındaki ekip gelişmeleri Twitter hesabından paylaştı. Jimbo’s Protocol’ün ulaştığı hacker’ın anlaşmayı kabul edip etmeyeceği ise topluluk tarafından merak ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner