Yükleniyor...

Jimbo’s Protocol Saldırıya Uğradı

Arbitrum tabanlı Jimbo's Protocol, hack saldırısına uğradı ve 7,5 milyon dolar değerinde Ethereum'u kaybetti.

hacker

Arbitrum tabanlı Jimbo’s Protocol, hack saldırısına uğradı ve 7,5 milyon dolar değerinde Ethereum’u kaybetti.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründeki son saldırı Jimbo’s Protocol üzerinde oldu. Bu saldırıda, hacker bir açıktan yararlanarak 7,5 milyon değerinde Ethereum’u protokolden çaldı.

Arbitrum Tabanlı Jimbo’s Protocol 7,5 Milyon Dolarlık Ethereum Kaybetti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain güvenlik firması PeckShield’a göre, Arbitrum sisteminin likidite protokolü olan Jimbos Protokolü 28 Mayıs sabahı hack’lendi. Saldırı 4.000 Ethereum’un çaldırılması ile sonuçlandı

Hacker, özellikle likidite dönüşümlerinde kayma kontrolünün olmamasından yararlandı. Protokolün likiditesi, eşit olması gerekmeyen bir fiyat aralığına yatırılır ve saldırganların takas emirlerini kendi kazançları için tersine çevirebilecekleri bir boşluk yaratıyor ve saldırgan da bunu fırsat bildi.

hack

Jimbos Protokolü, 20 günden daha kısa bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen, yeni bir test yaklaşımıyla likidite ve değişken token fiyatlarını ele almayı amaçlıyordu. Ancak protokolün mekanizması yeterince geliştirilmemiş ve bu da saldırganlar için elverişli koşullar yaratan mantıksal bir güvenlik açığına yol açıyordu. Sonuç olarak, temel token Jimbo’nun (JIMBO) fiyatı ise yüzde 40 düştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x