Yükleniyor...

Joe Biden, 1.9 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketini İmzaladı

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz gün Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan 1.

joe

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz gün Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan 1.9 trilyon dolarlık yardım paketini imzaladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Başkan Joe Biden, pandemi sürecinden ötürü mağdur olan ABD kurumları ve vatandaşlarına yardım için hazırlanan 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketini imzaladı. Oval Ofis’te tasarıya imza atan Biden, “Bu tarihi yasa ülkenin omurgasını yeniden inşa etmek için” ifadesini kullandı.

Joe Biden’ın tasarıyı normalde Cuma günü imzalaması planlanıyordu. Ancak tasarı Beyaz Saray’a beklenen tarihten daha erken geldi. Konuyla ilgili olarak Beyaz Saray Genel Sekreteri Ron Klain bir tweet paylaştı. Tweet’te şu ifadeler yer aldı.

“Mümkün olduğunca hızlı biçimde hareket etmek istiyoruz. Tasarının onayını Cuma günü planlandığı gibi kongre liderleri ile yapacağız”

Biden’ın perşembe günü bir konuşma yapması da bekleniyor. ABD Başkanı’nın ABD halkının hayata normal bir biçimde devam etme konusundaki sabırsızlıklarına rağmen, tetikte olmaları konusunda telkinde bulunacağı ifade ediliyor. Gelen rakamlara göre ABD’de 529 bin kişinin koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x