Yükleniyor...
Newscrypto

Joe Biden, 1.9 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketini İmzaladı

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz gün Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan 1.9 trilyon dolarlık yardım paketini imzaladı.

joe

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz gün Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan 1.9 trilyon dolarlık yardım paketini imzaladı.

Başkan Joe Biden, pandemi sürecinden ötürü mağdur olan ABD kurumları ve vatandaşlarına yardım için hazırlanan 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketini imzaladı. Oval Ofis’te tasarıya imza atan Biden, “Bu tarihi yasa ülkenin omurgasını yeniden inşa etmek için” ifadesini kullandı.

Joe Biden’ın tasarıyı normalde Cuma günü imzalaması planlanıyordu. Ancak tasarı Beyaz Saray’a beklenen tarihten daha erken geldi. Konuyla ilgili olarak Beyaz Saray Genel Sekreteri Ron Klain bir tweet paylaştı. Tweet’te şu ifadeler yer aldı.

“Mümkün olduğunca hızlı biçimde hareket etmek istiyoruz. Tasarının onayını Cuma günü planlandığı gibi kongre liderleri ile yapacağız”

Biden’ın perşembe günü bir konuşma yapması da bekleniyor. ABD Başkanı’nın ABD halkının hayata normal bir biçimde devam etme konusundaki sabırsızlıklarına rağmen, tetikte olmaları konusunda telkinde bulunacağı ifade ediliyor. Gelen rakamlara göre ABD’de 529 bin kişinin koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği belirtiliyor.


Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklam -
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x