Yükleniyor...

Joe Biden ABD’nin 46. Başkanı Seçildi! Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin ve kripto para piyasalarıyla beraber tüm piyasaların beklediği seçim sonunda tamamlandı.

biden

Bitcoin ve kripto para piyasalarıyla beraber tüm piyasaların beklediği seçim sonunda tamamlandı. Amerikan kaynaklarına göre Demokratların adayı Joe Biden, gelen rakamlar neticesinde ABD’nin 46. başkanı seçildi.

CNN, resmi olmayan sonuçlara göre Biden’ın yarışı kazandığını duyurdu. Dört günün sonunda yeni oylar gelse dahi, Trump’ın Biden’ı geçme şansı bulunmadığı iddia ediliyor.

Amerika halkı, Demokrat Joe Biden’ı 46. başkanı olarak seçti. Bu ayın sonunda 78 yaşına giren Biden, 100 yılın en kötü halk sağlığı krizinin, 1930’lardan bu yana en derin ekonomik çöküşün ve ırkçılık ve hala çözülmemiş polis vahşetini çözeceğini ifade eden bir isim.

Joe Biden, ABD’nin en yaşlı başkanı olurken aynı zamanda en çok oy alarak seçilen ilk isim oldu.

Amerika Tarihinde Bir İlk

Öte yandan Kamala Harris de ABD’nin başkan yardımcısı seçilen ilk kadın oldu. Kamala Harris, Amerikan siyasetindeki bir başka ırk ve cinsiyet engelini yıkarak Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkan yardımcısı oldu.

gettyimages 1090431902 wide 5f86d1341e31d8cea4886711884225e6ad094573 s800 c85

56 yaşındaki Harris, başkan yardımcılığına bir ilkler lejyonu getirecek: Hindistan ve Jamaika’dan gelen göçmenlerin kızı, o görevi elinde tutan ilk kadın, ilk Siyahi, ilk Hint Amerikan ve ilk Asya Amerikan olacak. Aynı zamanda, tarihsel olarak bir siyah kolejinin ilk mezunu.

Kripto Para Birimlerine Nasıl Bir Etkisi Olur?

Kripto para topluluğu da Biden’ın seçimi hakkında açıklamalarda bulunuyor. Topluluğun önemli isimlerinden Yegor Petrov, “Kutlarım Bitcoin kazandı” şeklinde bir tweet attı. Bazı analist ve yatırımcılar da bu haberin Bitcoin’i olumlu anlamda etkilemesini ve fiyatın artışa geçmesini bekliyor.

https://twitter.com/yegorpetr0v/status/1325117492214247425?s=20

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner