Yükleniyor...

Joe Biden, Elon Musk’ın Twitter’ı Almasını Eleştirdi

ABD Başkanı Joe Biden, Elon Musk'ın yalanlar saçan bir sosyal medya platformunu satın aldığını söyledi.

Joe Biden Elon Musk'in Twitteri Almasını Eleştirdi

ABD Başkanı Joe Biden, Elon Musk‘ın yalanlar saçan bir sosyal medya platformunu satın aldığını söyledi.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk‘ın, sosyal medya platformu Twitter‘ı satın almasının etkileri devam ediyor. 44 milyar dolarlık bir anlaşma ile gerçekleşen satın alma, küresel çapta yoğun gündem yarattı. Dijital dünya bu hamleyi olumlu olarak yorumlarken, geleneksel taraftan eleştiriler çoğalıyor. Özellikle, mavi tik onayının aylık 8 dolara verileceği bomba etkisi yarattı. Son olarak ABD Başkanı, gündeme yalan saçan bir sosyal medya platformu eleştirisiyle dahil oldu.

Joe Biden, Twitter’a Ağır Eleştiride Bulundu

Sosyal medya platformlarının siyaset üzerindeki etkisi giderek artıyor. Küresel çapta sosyal medya, gündem oluşturma ve gündemi yönlendirme bakımından siyasete dahil oluyor. Joe Biden da buna değinerek, Twitter‘ı yalanlar saçan bir platform olarak değerlendirdi.

ABD Başkanı, yaklaşan seçimler için Chicago‘da bir bağış etkinliğine katıldı. Etkinlikte konuşan Biden, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına sert sözlerle dahil oldu.

ABD Başkanı, etkinlik konuşmasında şunları söyledi;

Şimdi hepimiz ne için endişeleniyoruz? Elon Musk dışarı çıkıyor ve dünyanın her yerine yalanlar saçan bir kıyafet satın alıyor. Amerika’da artık editör yok. Editör yok. Nasıl olur? Çocukların bu tehlikeyi anlayabilmesini mi bekliyoruz?

Twitter’ın satışı, gündemi bir hayli meşgul etmeye devam edecek gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner