Yükleniyor...

Joe Biden’ın Başkan Olması Bitcoin (BTC) Fiyatını Nasıl Etkiler?

Bitcoin (BTC), yukarı yönlü sert bir hareket yapmasının ardından konsolide olmaya başlamıştı.

joe biden bitcoin kripto para

Bitcoin (BTC), yukarı yönlü sert bir hareket yapmasının ardından konsolide olmaya başlamıştı. 2 gündür 15.400 dolar seviyelerinde bulunan BTC, sabah saatlerinde CoinGecko verilerine göre 15.159 dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Demokratların adayı Joe Biden’ın ABD Başkanı seçilmesiyle beraber BTC’de düşüş yaşandı. Lider kripto para birimi sonuçların açıklanmasından hemen önce 15.360 dolardan işlem görüyordu. BTC, yazının yazıldığı sırada ise 15.202 dolardan işlem görüyor.

Hali hazırda kripto para topluluğu Biden’ın kazanmasının ileride hem Bitcoin’i hem de diğer kripto para birimlerini yükselişe geçireceğini düşünüyor.

Yerli kripto para yorumcularımızdan Kripto Emre, konuyla alakalı olarak Twitter hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu. Ünlü isim şu ifadeleri kullandı:

“Biden başkanlıkla beraber senato ve meclisi de demokratlara kazandırabilirse Amerika kurtarma paketlerini takır takır çıkarır. DXY yükselmez, FED faizleri artmayacak zaten. Borsa, Altın, Gümüş ve Kripto!”

Bir diğer yerli isim Crypto Soprano ise şu ifadeleri kullandı: “Umarım dumplatmazlar tüm marketi. Tam dibi sıyırmışız tadımız kaçmasın Biden bey. Basın dolarları yürüsün market.” Kripto Emre’nin yanı sıra yabancı analistler de bu haberin kripto para piyasasını harekete geçireceğini düşünüyor.

Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkiler? 

Biden’ın seçilmesi, Bitcoin ve kripto para piyasalarını doğrudan teşvik paketlerinin büyüklüğüyle etkiletecek. Daha önce de haberini verdiğimiz gibi Demokratlar, Trump ile görüşmelerinde daha büyük bir teşvik paketi istemiş, Trump bunu kabul etmemişti. Zaten daha sonra da görüşmeler çıkmaza girdi. Şu an önemli olan ABD Senatosu’nda hangi partinin çoğunluk kazanacağı olacak. Eğer Kripto Emre’nin de bahsettiği gibi senatoyu da Demokratlar alırsa, teşvik paketleri arka arkaya gelebilir. Bu şekilde de Bitcoin’in fiyat yükselişinin de önü açılır.

Tobby Kitty ise Biden’ın seçilmesini güçlü dolar olarak yorumladı. Ünlü isim şu ifadeleri kullandı:

“Joe Biden güçlü Dolar demek, Pazartesi bizim BIST’e iyi bakmak lazım. Hayırlı uğurlu olsun ne diyelim, bakalım neler olacak. Bitcoin şöyle olur, altın böyle olur demek için erken. Piyasa belki daha güvenli bir yatırım alanı oluştu diye fiyatlayabilir. Bakıp göreceğiz.”

https://twitter.com/George1Trader/status/1325122120934940672?s=20

Yabancı analistler de genel olarak Bitcoin‘in ve piyasaların yükselişe geçmesini bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner