Yükleniyor...

Joe Biden’ın Teşvik Paketi Bitcoin (BTC) Rallisini Hızlandırabilir

Demokrat parti, bu haftanın başlarında yapılan Georgia seçimlerinde ABD Senatosunun kontrolünü Cumhuriyetçilerin elinden alarak az farkla galip geldi

joe biden bitcoin fiyati

Demokrat parti, bu haftanın başlarında yapılan Georgia seçimlerinde ABD Senatosunun kontrolünü Cumhuriyetçilerin elinden alarak az farkla galip geldi. Bu nedenle, Demokratiklerin kontrolündeki Temsilciler Meclisi artık politikalarını uygulama konusunda daha fazla özgürlüğe sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

UBS Bank’taki analistler, birleşik hükümet yasama meclisinin daha fazla mali teşvik yolunu açacağına inanıyor. Bir Axios raporuna göre, Başkan seçilen Joe Biden, Amerikalılar için 2.000 dolarlık çek ve 3 trilyon dolar değerinde bir vergi ve altyapı harcama paketi şeklinde iki yönlü bir teşvik çabası düşünüyor.

Yeni mali teşvikin enflasyonu artırması, ABD dolarını zayıflatması ve Bitcoin (BTC) ve altın gibi varlıklar için daha fazla alıcı getirmesi bekleniyor.

Equilibrium ve EOSDT stablecoin‘in CEO’su ve kurucusu Alex Melikhov, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, ekstra teşvikin piyasalara daha fazla likidite enjekte edeceğini ve muhtemelen Bitcoin fiyat artışını tetikleyeceğini söyledi.

Pandemi Kripto Para Birimine İlgiyi Arttırdı

Önde gelen kripto para birimi, koronavirüs kaynaklı yavaşlamaya karşı koymak için son 10 ayda Federal Rezerv ve ABD hükümeti tarafından benimsenen enflasyon artırıcı önlemlerin nezdinde zaten güçlü bir boğa piyasasında. Bu önlemler, kurumları enflasyona karşı koruma sağlayan yatırımlar aramaya itti.

Son dört ayda Bitcoin fiyatları 10.000 dolardan 41.000 doların üzerine çıktı ve Microstrategy gibi halka açık şirketler, hazine rezervlerinin değerini korumak için Bitcoin satın aldı. Bu eğilim, JPMorgan tarafından tahmin edildiği gibi, Biden’ın ek mali teşvikleri ve Federal Rezerv’in genişlemeye devam etmesiyle hız kazanabilir.

Enflasyon Bekleniyor

Piyasaya dayalı enflasyon önlemleri, ekonomideki fiyat baskılarının uyarıcı kaynaklı potansiyel artışını hesaba katmaya başladı. St. Louis Federal Rezerv’e göre, tahvil piyasasının uzun vadeli enflasyonu nasıl öngördüğünü temsil eden 10 yıllık başabaş oranı, Perşembe günü iki yılın en yüksek seviyesi olan %2,09’a yükseldi.

Başabaş oranı Mart 2020’de %0,5’e yaklaştı ve o zamandan beri yükseliyor. Bitcoin, son 10 ayda enflasyon beklentilerindeki yükselişi hemen hemen taklit etti.

Doların ana para birimleri karşısındaki değerini izleyen dolar endeksi, ek mali teşvik beklentilerindeki 2020 düşüşünü de uzatıyor. Endeks, bu hafta başında 33 ayın en düşük seviyesi olan 89.21’e gerilerken, geleneksel bir enflasyon koruması olan altın, ons başına 1.960 dolar civarına çıkarak iki ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

Tüm bunların yanı sıra, Bitcoin sadece sekiz gün önce yılın başından bu yana %40’ın üzerinde değer kazandı. Kripto para birimi bugün erken saatlerde 41.026 dolarlık yeni bir rekor kırdı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x