Yükleniyor...

John McAfee: “2017 Yılındaki Bitcoin Fiyatı Tahminim IQ Testinden İbaretti”

Siber güvenlik uzmanı ve ünlü iş adamı John McAfee, 17 Temmuz 2017'de Bitcoin'in (BTC) 500.

John McAfee bitcoin

Siber güvenlik uzmanı ve ünlü iş adamı John McAfee, 17 Temmuz 2017’de Bitcoin’in (BTC) 500.000 dolara ulaşacağına dair ikonik bir tahminde bulunmuştu.

McAfee, 2017 yılında bu tahmini yaptığı sırada, lider kripto varlık 2.800 dolardan işlem görüyordu ve bu tahmin %5,394’lük bir artışı öngörüyordu.

2017 yılının Kasım ayında Bitcoin’in 11.000 dolara yükselmesi ile iddialı tahminini de 1 milyon dolara yükselten McAfee, geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde tahmininin bir şaka olduğunu belirtmişti.

Geçtiğimiz günlerde tekrardan bu konu üzerine bir açıklama yapan ünlü iş adamı, yaptığı tahminin aslında Bitcoin destekçileri için bir IQ testi olduğunu, Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşması durumunda, lider kripto paranın tüm Kuzey Amerika Kıtası’nın GSYİH’sından daha büyük hâle gelmesi anlamına geleceğini ve bu saçmalıklara hangi s*lak inanabilir açıklamasında bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner