Yükleniyor...

Jon Holmquist Bitcoin Black Friday Artık Olmayacak Dedi

En iyi bilinen Bitcoin (BTC) etkinliklerinden Bitcoin Black Friday yaratıcısı, “ilk görevini” yerine getirdiğini açıklayarak, bu etkinliklerin artık gerçekleşmeyeceğini onayladı.

bitcoin black friday artık olmayacak

En iyi bilinen Bitcoin (BTC) etkinliklerinden Bitcoin Black Friday yaratıcısı, “ilk görevini” yerine getirdiğini açıklayarak, bu etkinliklerin artık gerçekleşmeyeceğini onayladı. Bilindiği üzere bitcoinblackfriday.com üzerinden devam eden bu sistemle Bitcoin ile alışveriş yapan alıcılar ve Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden satıcılar bir araya getiriliyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin Black Friday’in resmi web sitesinde yer alan bir bildiride Jon Holmquist, BTC’yi tüketici ödemeleri için kullanma fikrine aşık olduğunu söyledi. Daha sonra ise Bitcoin’in bir yatırım aracı ve finansal araç olduğunu savundu ve basit ödemelerin Bitcoin Cash (BCH) gibi altcoinlere bırakılması gerektiğini ifade etti.

Holmquist, “Bitcoin Black Friday etkinliğini sürdürmemeye karar verdim. 7 yıl ve 6 başarılı etkinliğin ardından, tüketici ödemesi aracı olarak Bitcoin kullanmaya duyduğum aşk bitti” dedi. Holmquist açıklamasına şu sözlerle devam etti: “BCH gibi diğer alternatifler mevcut olsa da, Bitcoin’in temel kullanım durumunun bir yatırım şekli ve yeni bir finansal araç olarak kaldığını düşünüyorum.”

Bitcoin Black Friday Görevini Tamamladı

Holmquist, “Bitcoin Black Friday, kripto para birimlerinin kullanımını engellemek için bir etkinlik olarak başladı ve açıkçası bu görev tamamlandı. Kripto para birimleri konusundaki farkındalık yaygın. Bu sitenin ilk görevinin çok başarılı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Bu arada Holmquist’in açıklaması, Bitcoin dışındaki kripto para birimleri için ince bir tokat gibiydi. BCH’nin, uzun vadeli bir yatırım amacına sahip olmadığını ve özellikle harcanacak şekilde tasarlandığını belirtti. Holmquist, “Bitcoin ile işlem yapabilme yeteneği, en çok ihtiyaç duyulan bir fonksiyondur. Hem kariyerim hem de kişisel görüşlerimle Bitcoin’i yeni bir ödeme rayı olarak kullanmaktan uzaklaştım ”dedi.

Sonuç olarak, Bitcoin Black Friday etkinliğini bir bütün olarak gidişatını yürüttüğünü düşünerek, “Bu sitenin ilk görevinin çok başarılı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

bitcoin black friday

Bitcoin işletmeleri, Kara Cuma’da kendi indirimlerini sunmaya devam ediyor. Bunların arasında borsa Binance’den işlem ücreti indirimleri ve Ledger’in donanım cüzdanlarında yüzde30 indirim var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x