Yükleniyor...
Sponsored

JP Morgan Altcoinlerde Güçlü Bir Ralli Bekliyor

JP Morgan Güçlü Bir Ralli Bekliyor Kripto para piyasası ve diğer piyasalarda bir süredir makroekonomik koşullardan kaynaklı olarak olumsuz yönde hareketler izliyoruz.

JP Morgan Güçlü Bir Ralli Bekliyor

Kripto para piyasası ve diğer piyasalarda bir süredir makroekonomik koşullardan kaynaklı olarak olumsuz yönde hareketler izliyoruz. ABD’de de olumsuz gelen Ağustos ayı TÜFE rakamları, ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu frenlemede yetersiz kaldığını ortaya koymuş oldu. Bu sıkıntılı makroekonomik ortamda piyasalar da haliyle olumsuz yönde etkileniyor. Son 7 günlük verilere baktığımızda Bitcoin %14 değer kaybederken Ethereum %21,52 değer kaybetti. Tüm bu olanlara rağmen ABD Merkezli küresel finansal hizmetler şirketi JP Morgan’ın Global Başkanı Marko Kolanovic piyasa hakkında olumlu görüşlerini paylaştı. Kolanovic, piyasalarda yükseliş beklediğini dile getirirken, yukarı yönlü beklentisini desteklemek için şirketlerin çeyrek kazançlarının beklenenden daha iyi gelmesini işaret etti ve bununla birlikte düşük yatırımcı konumlandırmasının uzun vadede piyasalardaki yükselişe katkı sunacağını belirtti. FED’in yapacağı faiz kararı açıklamasına da değinen Kolanovic, FED’in şahin duruşunu koruyacağına inandığını ve 75 baz puanlık bir artırım olacağını söyledi. Kolanovic, 2023’ün başından itibaren ise FED’in faizleri düşürmeye başlayacağını ve bu durumunda hisse senedi piyasalarını destekleyerek yükselişin önünü açacağını, bununla birlikte de güçlü bir ralli yaşayacağını tahmin ettiğini söyledi.

Sektöre Olan Destek Devam Edecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasasıyla alakalı olarak yorum yapan başka bir JP Morgan yöneticisi ise Küresel Ödeme Başkanı Takis Georgakopoulos oldu. Georgakopoulos, Bloomberg’e verdiği röportajda müşterilerinin kripto ödemeleri konusunda birkaç ay öncesine kadar yüksek talebe sahip olduğunu fakat bir süredir bu talebin hayli düştüğünü söyledi. Georgakopoulos, talebin düşmesine rağmen kripto ödeme yöntemini kullanmak isteyen müşterilerini desteklemeye devam edeceklerini de sözleri arasına ekledi.

Kripto para sektörünün bu yılın başından beri makroekonomik sorunlardan kaynaklı olarak ciddi bir geri çekilme yaşadığını ve piyasadan toplam değerde 2 trilyon dolar kadar bir fon çıkışı görüldüğünü düşünürsek müşterilerin kripto ödemelere olan ilgisinin neden azaldığını görmüş oluruz. Fakat tüm bunlara rağmen JP Morgan şirketinin kripto para sektörüne inanması ve bu sektörü desteklemesi oldukça önemli. JP Morgan, sektörün günden güne büyüyeceğini ve yakın zamanda da güçlü bir ralli gerçekleştireceğine inanıyor ve bu doğrultuda hamleler yapmaya da devam ediyor. Küresel finansal hizmetler şirketi yakın zamanda İngiltere merkezli dijital varlık girişimi Ownera ile bir işbirliği içerisine girmişti ve geçtiğimiz Mayıs ayında da teminat ödemeleri için blok zincir teknolojisini kullanmaya başlamıştı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x