JP Morgan Analistlerine Göre Bitcoin Fiyatı 1.260 Doların Altına Düşebilir • Coinkolik
Yükleniyor...

JP Morgan Analistlerine Göre Bitcoin Fiyatı 1.260 Doların Altına Düşebilir

Wall Street firması JP Morgan, kripto kışının devam etmesi durumunda Bitcoin yatırımcılarının daha çok zarar göreceği görüşünde.

Bitcoin Hakimiyeti

Wall Street firması JP Morgan, kripto kışının devam etmesi durumunda Bitcoin yatırımcılarının daha çok zarar göreceği görüşünde. Reuters, JPMorgan analistlerinin Bitcoin fiyatının 1.260 dolara kadar düşebileceğini söylediklerini aktarıyor. Aynı analistler, Bitcoin’in maliyet desteğinin 2.400 dolar civarında olduğunu tahmin ediyorlar.

Kripto Para Birimlerinin Gerçekte Hiçbir Değeri Yok

Bu öngörü, Çin para birimi politika analistleri tarafından yapılan analize son derece benzer. Analistler, 2019’da Bitcoin konusunda oldukça karamsarlar. Raporda, JPMorgan analistleri ayrıca kripto para birimlerinin amacını da sorguluyorlar. Wall Street firması kripto para birimlerinin gerçekte hiçbir değeri olmadığını belirtiyor. Sonuç olarak, sadece yatırımcıların mevcut sisteme olan inancını yitirdiği bir durumda anlamlı hale gelecekleri kaydediliyor. JPMorgan’a göre, bu yalnızca ABD doları ve altına olan inancın yıpranması durumunda geçerli olacak. CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin fiyatı şu anda 3.595 dolar seviyesinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto paralar konusunda JPMorgan analistleri, şirketin CEO’su Jamie Dimon ile aynı duyarlılığa sahipler. JP Morgan’ın CEO’su daha önce Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını düşündüğünü aktarmıştı. JP Morgan raporu ayrıca, finansal kurumların kripto para piyasasına gösterdiği ilginin son altı ayda düştüğünü de belirtiyor. Kripto para piyasası altyapısı konusunda kaydedilen ilerlemeye rağmen durum bu şekilde. Sonuç olarak, perakende yatırımcılar şimdi daha baskınlar. JPMorgan’a göre, varlık yöneticileri ve emeklilik fonları kripto para piyasasının güvenlik kusurları ve volatilitesi konusunda hâlâ endişeliler. Ek olarak, kripto para birimlerinin yasadışı amaçlarla kullanılması eğilimi de onları korkutuyor.

Wall Street firması ayrıca Bitcoin’in önemli bir ödeme aracı olma ihtimalinin düşük olduğunu belirtiyor. 2018’de JP Morgan’ın bir başka raporunda, hiçbir büyük perakendecinin kripto para birimleri kabul etme konusunda istekli olmadığı belirtilmişti. Bununla birlikte, JP Morgan, bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanımı için fırsatlar bulunduğunu da ekliyor. Bunun ödeme yöntemleri üzerindeki kontrolün küçük işletmelerin ve bireylerin ellerinde olması durumunun bulunduğu pazarlarda mümkün olduğu kaydediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x