Yükleniyor...

JP Morgan Raporuna Göre Amerikalı Yatırımcılar Bitcoin’e Altından Daha Çok Güveniyor

Toplam varlıklar açısından en büyük ABD bankası olan JPMorgan Chase'in raporuna göre Grayscale'in Bitcoin fonu GBTC'ye yatırımcılar altından daha çok ilgi gösteriyor.

bitcoin altinin onune gects

Toplam varlıklar açısından en büyük ABD bankası olan JPMorgan Chase’in raporuna göre Grayscale’in Bitcoin fonu GBTC’ye yatırımcılar altından daha çok ilgi gösteriyor.

Birçok kişi tarafından bir değer deposu olarak görülen Bitcoin’i artık kurumsal şirketler de bir güvenli liman olarak sarı metale dijital bir alternatif olarak görüyor. Bununla birlikte GBTC açık ara en popüler yatırım aracı olmaya devam ediyor.

bitcoin ve altin grafik

Grayscale, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde 1 milyar dolardan fazla para girişine ev sahipliği yaptı. Yılbaşından bugüne ise yapılan giriş 3 milyar dolar civarında yer alır. Grayscale’in yönetimi altında 9.1 milyar dolardan fazla varlık yer alıyor.

Eylül ayında Bloomberg, Grayscale’in tüm ABD ETF’lerinin yüzde 97’sinden daha iyi performans gösterdiğini bildirdi.

Tanınmış ekonomistlerden Nouriel Roubini yaptığı son röportajda gönülsüzce de olsa Bitcoin’i “kısmi” bir değer deposu olarak tanımladı.

“Bitcoin, kısmı bir değer deposu olabilir çünkü binlerce dolar değere sahip varlık o kadar kolay küçümsenemez. Bitcoin arzının zamanla ne olacağına karar veren bir algoritma olması, bu tanımı doğruluyor.”

Sıklıkla Bitcoin’in değişken fiyat hareketlerini eleştiren ünlü ekonomist, Nisan 2013’de 60 doların altında işlem gören Bitcoin’in, merkez bankalarının kendi dijital paralarını çıkarmasıyla birlikte (CBDC), tekrardan eski düşük seviyelerine döneceğine inanıyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 15.402 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner