Yükleniyor...
Sponsored

JP Morgan’dan Bitcoin (BTC) ETF Açıklaması

Ünlü yatırım bankası J.

jp morgan 1

Ünlü yatırım bankası J.P. Morgan, Bitcoin (BTC) vadeli işlem getirilerinin tüm ana para birimlerine göre daha yüksek olduğunu ancak ABD’deki bir Bitcoin ETF’sinin bunu değiştirebileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin, vadeli işlem ticareti söz konusu olduğunda fiat para birimlerinden daha yüksek getiri sunar. Ancak JP Morgan’ın yaptığı araştırmaya göre, ABD’deki bir Bitcoin ETF’si, bu getirilerin azalmasına sebep olabilir.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, insanların gelecekte üzerinde anlaşılan bir fiyattan Bitcoin satın almalarına izin veren türevlerdir.

JP Morgan analistlerinin araştırmasına göre, Bircoin’in vadeli işlemler piyasası, tüm para birimlerinin yanı sıra altın ve gümüşten de daha iyi performans gösteriyor. Çoğu fiat para birimi yıllık yaklaşık %5 getiri sunarken, Bitcoin vadeli işlem piyasası yıllık %25 getiri sunar.

Analistler, Bitcoin ile ilgili volatilite söylemleri bir yana, Bitcoin gelecekteki sözleşme getirilerinin çok yüksek olduğunu, çünkü vadeli işlem piyasalarının Bitcoin fiyatından pay almasının zor olduğunu ve kurumsal yatırımcıların pozisyonlarını finanse etmelerinin maliyetli olduğunu keşfettiler.

Bitcoin Vadeli İşlem Primini Ne Düşürebilir?

Analistler, Bitcoin vadeli işlemlerinden alınacak olan getirinin azalmasında, olası bir Bitcoin ETF’sinin büyük rolü olacağına inanıyor. Zira bir Bitcoin ETF’si, ME vadeli işlemlerinden veya Grayscale fonundan çok daha doğru, teorik olarak Bitcoin fiyatını izleyen hisse senetleri satan düzenlenmiş bir fon olacaktır.

Bu bilgilere karşın SEC, Bitcoin ETF başvularının hepsini reddetmiş durumda. Ancak yeni yönetimin gelmesiyle tekrardan başvurular yapıldı. SEC yapılan başvuruları inceliyor. Düzenleyicinin nihai kararı merakla bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x