JPMorgan 6 Hint Bankasıyla Ortaklık Kurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

JPMorgan 6 Hint Bankasıyla Ortaklık Kurdu

JPMorgan Chase, ülkenin yeni uluslararası finans merkezinde bankalar arası dolar işlemlerini gerçekleştirmek için blok zinciri tabanlı bir platform sunmak üzere altı Hint bankasıyla ortaklık kurdu.

JPMorgan kripto

JPMorgan Chase, ülkenin yeni uluslararası finans merkezinde bankalar arası dolar işlemlerini gerçekleştirmek için blok zinciri tabanlı bir platform sunmak üzere altı Hint bankasıyla ortaklık kurdu. 

JPMorgan’ın Hindistan kıdemli ülke sorumlusu ve Asya Pasifik başkan yardımcısı Kaustubh Kulkarni konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kulkarni yaptığı açıklamada: “Bankaların deneyimlerini analiz etmemiz gerektiğinden önümüzdeki birkaç ay boyunca bir pilot proje yürüteceğiz” ifadelerini kullandı. Söz konusu bankalar arasında JPMorgan’ın GIFT City’deki kendi bankacılık biriminin yanı sıra HDFC Bank, ICICI Bank, Axis Bank, Yes Bank ve IndusInd Bank gibi önde gelen özel kredi kuruluşları da yer alıyor. 

Yeni Hamle ile Birlikte İşlemler 7 Gün 24 Saat Gerçekleştirilecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

JPMorgan‘ın gerçekleştirdiği bu hamle, Yeni Delhi’nin Gujarat International Finance Tec-City veya GIFT City’yi Singapur ve Dubai’ye alternatif bir ticaret merkezi olarak konumlandırma girişimine bir ivme daha kazandıracak. 

Hindistan Merkez Bankası, GIFT City’de dolar cinsinden işlem gören yurtiçi teslimatsız bir vadeli işlem piyasası başlattı. Mevcut mutabakat sisteminde işlemlerin tamamlanması birkaç saat sürebiliyor. Üstelik işlemler Cumartesi ve Pazar günleri ya da resmi tatillerde gerçeklemiyor. Gerçek zamanlı blok zinciri destekli sistem bu engeli ortadan kaldırarak, tüm işlemleri günün her saati kullanılabilir hale getirecek. 

Kulkarni yaptığı açıklamanın devamında: “İşlemleri 7 gün 24 saat kolaylaştırmak için blok zinciri teknolojisinden yararlanacağız. Bu sayede işlemler anında gerçekleşecek ve GIFT City bankalarının kendi zaman dilimlerini ve çalışma saatlerini desteklemelerini sağlayacak” dedi. 

Pilot proje, Uluslararası Finansal Hizmetler Merkezi Otoritesinin onayının ardından JPMorgan’ın blok zinciri platformu Onyx kullanılarak Pazartesi günü başlatılacak. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x