Yükleniyor...

JPMorgan, Amerikalıların Kripto Para Yatırımlarıyla İlgili Raporunu Açıkladı

Bankacılık devi JPMorgan, Amerikalıların kripto paralara ne kadar yatırım yaptığına ilişkin raporunu yayımladı.

jpmorgan

Bankacılık devi JPMorgan, Amerikalıların kripto paralara ne kadar yatırım yaptığına ilişkin raporunu yayımladı.

Bankanın verilerine göre Amerikalılar’ın %13’ü Haziran ayı itibarıyla kripto hesaplarına para aktrardı.

JPMorgan, Kripto Raporunu Yayımladı

Amerika halkı, şaşırtıcı olmayan bir biçimde Bitcoin’in değerinin arttığı dönemlerde hesaplarına daha fazla para aktardı.

2015 – 2022 dönemi arasındaki verileri kapsayan rapor, kripto hesaplarından yapılan çıkışların, girişlere kıyasla önemli bir biçimde arttığını gösteriyor. Yaşanan fiyat düzeltmelerinin ardından, transferlerin yönü 2022 yılının başında daha dengeli hale geldi.

JPMorgan, kripto paralara en çok yatırım yapan demografik grubun Y kuşağı olduğunu ortaya koydu. Baby Boomers ise nispeten yeni olan varlık sınıfına ısınamadı. Kripto yatırımı yapanlarına yalnızca %4’lük kısmını Bay Boomers kuşağı meydana getirdi.

Rapora göre erkekler, kripto para satın almayla kadınlardan daha fazla ilgileniyor. Ülkenin nüfusuna bakıldığında her dört bin erkekten birinin kripto para satın aldığı görülüyor.

Irklara bakıldığında Asya kökenli Amerikalıların en çok kripto para yatırımı yapan (%27) kesim olduğu görüldü. Onu %21’lik oran ile siyahi ve Hispanic Amerikalılar takip etti. Beyaz Amerikalılar ise %20 ile en az kripto yatırımı yapan kesimi oluşturdu.

Bulgulara göre daha zengin ABD’lilerin kripto para yatırımı yapma oranı daha yüksek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x