Yükleniyor...

JPMorgan Anketi: Kripto Paralara Kurumsallar Gelmiyor!

Amerikan yatırım bankası JPMorgan, ankete katılan kurumsal ticari isimlerin yüzde 72'sinin kripto paralara şüpheyle yaklaştığını belirtti.

jpmorgan kripto anket

Amerikan yatırım bankası JPMorgan, ankete katılan kurumsal ticari isimlerin yüzde 72’sinin kripto paralara şüpheyle yaklaştığını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Büyük çöküşlerin ve iflasların yaşandığı 2022 yılı, korku ve şüphe duygularını da körükledi. Bu kapsamda, kripto para yatırımcıları adımlarını daha dikkatli atmaya başladı. Ayı piyasasının etkisi olan bu durum, riskli varlık yatırımlarına giren hacmi de düşürdü. Kripto sektörüne yönelik bir anket yapan JPMorgan, ankete katılan kurumsal isimlerin yüzde 72’sinin kripto paralara yanaşmadığını belirtti.

JPMorgan, Kurumsalların Kripto Yaklaşımını Ölçtü

Amerikan bankası JPMorgan, kurumsalların kripto paralara yaklaşımını değerlendirdiği e-Trading Edit’in yedinci versiyonunu yayınladı.

Bu yıl bazında yapılan anket, teknik gelişmeler ve makroekonomik faktörler ışığında gerçekleştirildi. Ankete, 60 farklı küresel lokasyondan 835 kurumsal ticari isim dahil oldu. Yapılan bu anket, kurumsal isimler arasındaki kripto tereddütlerini de ortaya çıkarmış oldu.

Ankete katılan isimlerin yalnızca yüzde 14’ü bu yıl da kripto para ticaretine devam edeceklerini belirtti. Diğer taraftan yüzde 72’lik kısım ise, kripto para ticareti yapmak gibi bir planlarının olmadığını belirtti. Kalan yüzde 14’lük kısım, bu dönemde olmasa da önümüzdeki yıllarda kripto para sektörüne giriş yapabileceğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x