Yükleniyor...
Sponsored

JPMorgan: Binance’in USDC Hamlesiyle Tether’in Önemi Artabilir

JPMorgan analistleri, Binance'in USDC ve diğer stablecoin'ler ile ilgili kararının Tether'e fayda sağlayacağını söylüyor.

jpmorgan 1

JPMorgan analistleri, Binance’in USDC ve diğer stablecoin’ler ile ilgili kararının Tether’e fayda sağlayacağını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Binance, 29 Eylül’den itibaren USDC, USDP ve TUSD gibi stablecoin’leri BUSD’ye dönüştüreceğini duyurdu. Bununla birlikte bu stablecoin’lerin Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paralar için işlem çiftlerini de sonlandıracak.

JPMorgan Tether’e Dikkat Çekti

Bankacılık devi JPMorgan, kripto para borsasının bu kararının Tether’in kripto ticaretindeki önemini artıracağına inanıyor.

Analistler şu ifadeleri kullandı:

“Bize göre bu karar, USDC tarafından tehdit edilen Tether’in önemini artıracak gibi görünüyor”

Banka analistleri, Tether’in stablecoin’i USDT’nin ekosistemdeki pazar payının son 18 ay içerisinde gerilediğini belirtti.

Mayıs ayında yaşanan Terra çöküşünün ardından, TerraUSD kullananların çoğu, USDT yerine USDC ve BUSD’yi tercih etmişti. Binance’in son hamlesiyle USDT, yaşadığı kan kaybını bir nebze olsun engelleyebilir.

“Bize göre Tether’in önemi yalnızca stablecoin’ler arasındaki piyasa değeriyle sınırlı değil. Aynı zamanda trade işlemlerinde kullanımına da bağlı”

Tether, USDC’nin 8 blockchain’ine kıyasla 11 blockchain’de yer alırken, yıllık işlem hacmi hem USDC’den hem de Bitcoin ve Ethereum gibi para birimlerinden daha yüksek. Araştırma raporu, Tether’in işlem hacminin hala USDC’nin on katı olduğunu ifade etti.

Bu sebeplere dayanarak analistler, 29 Eylül’ün ardından Tether’in öneminin daha da artacağını düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x