Yükleniyor...

JPMorgan, Bitcoin (BTC) Hakkındaki Karışık Düşüncelerini Sürdürüyor

Önde gelen yatırım bankası JPMorgan, müşterileri için yeni bir not yayımladı

Önde gelen yatırım bankası JPMorgan, müşterileri için yeni bir not yayımladı. Yayımladığı notta lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yükselişi hakkında iyimser olmakla birlikte, asıl büyük gelişmenin fintech ile bankalar arasındaki savaş olacağını söyledi. Notta Bitcoin hakkında şu ifadeler yer aldı:

“Bitcoin’in ‘alternatif’ bir para birimi olarak altınla rekabeti, Y kuşağı yatırımcıları evreninin daha önemli bir bileşeni haline geldikçe ve geleneksel altın yerine ‘dijital altın’ tercihleri göz önüne alındığında muhtemelen devam edecektir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ayrıca Y kuşağının teknoloji ve kripto para birimleri arasındaki ilişkiye dikkat çekildi. Büyük banklar, y kuşağı ve kripto para ilişkisini yaygın olarak kabul ediyor. Geçtiğimiz Kasım ayında BlackRock yöneticisi Rick Rieder şu ifadeleri kullanmıştı:

“Y kuşağının teknoloji ve kripto para birimi duyarlılığı gerçek”

Bununla birlikte notta, Bitcoin’in büyük COVID-19 sonrası hikayesi olarak adlandırılan şeyin yalnızca bir yan gösteri olduğu ifade edildi:

“Fintech inovasyonu ve dijital para birimlerine olan artan talep, çevrimiçi girişimlerin yükselişi ve dijital platformların kredi ve ödemelere genişlemesiyle birlikte gerçek bir Covid-19 hikayesidir.”

Şirket, şu anda piyasa değeri 1 milyar doları aşan 58 fintech şirketi olduğunu ve bunların çoğunun yakında bankalar ile bir savaşa gireceğini tahmin etti. Şirket ayrıca, kurumların Tesla’nın Bitcoin yaptığı 1.5 milyar dolarlık yatırımı takip etme olasılığının düşük olduğunu düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x