Yükleniyor...

JPMorgan, Bitcoin Fiyatı Hakkında Uyarıda Bulundu

JPMorgan raporuna göre Bitcoin'in (BTC) içsel değeri piyasa fiyatının altında bulunuyor.

jpmorgan bitcoin risk uyarısı

JPMorgan raporuna göre Bitcoin’in (BTC) içsel değeri piyasa fiyatının altında bulunuyor. Buna göre BTC, bazı olumsuz riskler gösteriyor.

JPMorgan’a göre, Bitcoin’in gerçek değeri hala piyasa fiyatının altında. Bloomberg tarafından bildirildiği üzere Cuma günü yayınlanan bir notta Nikolaos Panigirtzoglou (Küresel Pazar Stratejisi Uzmanı) liderliğindeki JPMorgan stratejistleri, “Boşluk henüz tam olarak kapanmadı, bazı olumsuz risk kalıntıları olduğunu gösteriyor” dedi.

Strateji uzmanları, Bitcoin’in piyasa fiyatının zirveden neredeyse yüzde 40 düştüğünü, içsel değerin ise yaklaşık yüzde 10 arttığını söyledi. Yatırım bankacılığı devi, Bitcoin’e bir meta olarak muamele ederek, kullanılan hesaplama gücü ve elektrik maliyeti de dahil olmak üzere üretimin marjinal maliyetine bakarak içsel değeri hesaplıyor.

JPMorgan CME Bitcoin Opsiyonlarından Bahsetti

JPMorgan ayrıca piyasa katılımcıları arasında CME Bitcoin seçeneklerinin piyasaya sürülmesinin “yüksek beklentisini” de açıkladı. Kripto ticaret şirketi GSR’nin kurucu ortağı Rich Rosenblum, geçen hafta verdiği demeçte, “Seçeneklerin kriptonun büyük bir kısmını oluşturmaya başlaması sadece zaman meselesiydi” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner