Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri JPMorgan, Bitcoin Fiyatı Hakkında Uyarıda Bulundu

JPMorgan, Bitcoin Fiyatı Hakkında Uyarıda Bulundu

ABONE OL:google-news
StormGain

JPMorgan raporuna göre Bitcoin‘in (BTC) içsel değeri piyasa fiyatının altında bulunuyor. Buna göre BTC, bazı olumsuz riskler gösteriyor.

JPMorgan’a göre, Bitcoin’in gerçek değeri hala piyasa fiyatının altında. Bloomberg tarafından bildirildiği üzere Cuma günü yayınlanan bir notta Nikolaos Panigirtzoglou (Küresel Pazar Stratejisi Uzmanı) liderliğindeki JPMorgan stratejistleri, “Boşluk henüz tam olarak kapanmadı, bazı olumsuz risk kalıntıları olduğunu gösteriyor” dedi.

Strateji uzmanları, Bitcoin’in piyasa fiyatının zirveden neredeyse yüzde 40 düştüğünü, içsel değerin ise yaklaşık yüzde 10 arttığını söyledi. Yatırım bankacılığı devi, Bitcoin’e bir meta olarak muamele ederek, kullanılan hesaplama gücü ve elektrik maliyeti de dahil olmak üzere üretimin marjinal maliyetine bakarak içsel değeri hesaplıyor.

JPMorgan CME Bitcoin Opsiyonlarından Bahsetti

JPMorgan ayrıca piyasa katılımcıları arasında CME Bitcoin seçeneklerinin piyasaya sürülmesinin “yüksek beklentisini” de açıkladı. Kripto ticaret şirketi GSR’nin kurucu ortağı Rich Rosenblum, geçen hafta verdiği demeçte, “Seçeneklerin kriptonun büyük bir kısmını oluşturmaya başlaması sadece zaman meselesiydi” dedi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar