Yükleniyor...

JPMorgan, Bitcoin için Yükselişi İşaret Etti!

Bankacılık devi JPMorgan, altın fiyatının yükseliş trendi sebebiyle Bitcoin'in (BTC) de 45 bin dolara ulaşabileceğini belirtti.

JPMorgan bitcoin

Bankacılık devi JPMorgan, altın fiyatının yükseliş trendi sebebiyle Bitcoin’in (BTC) de 45 bin dolara ulaşabileceğini belirtti.

Küresel piyasaların hareketliliği, riskli varlıkları ve altını etkisi altına alıyor. ABD’deki ekonomik durum ve işleyiş, varlıkların yer değiştirmesini sağlıyor. Altın fiyatındaki ivmeli yükseliş dikkat çekerken, bu durumun kripto tarafına da yansıyacağı konuşuluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En büyük bankacılık şirketlerinden birisi olan JPMorgan, altın tarafında yaşanan yükseliş dalgasının kripto tarafına da yansıyacağını düşünüyor. JPMorgan, Bitcoin için 45 bin doları işaret etti.

JPMorgan, Bitcoin Konusunda Emin!

Bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin (BTC) fiyatının yükseleceğini ve 45 bin dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyor.

Bankanın stratejistleri, Bitcoin yükseliş tahminin altın tarafındaki güçlü ivmeye bağlıyor. Ayrıca stratejistler, Ethereum‘un Bitcoin’e göre daha düşük bir performans sağlayacak.

JPMorgan analistlerinin fiyat stratejisi, ons başına yaklaşık 2 bin doları olan mevcut altın fiyatına değiniyor. İki varlığın birlikte hareket edeceğini düşünen stratejistler, 45 bin dolar seviyesine işaret ediyor.

Bankanın stratejistlerinden gelen açıklamalarda, şu ifadeler yer alıyor;

Altın fiyatının 2.000 doların üzerine çıkmasıyla, merkez bankaları dışında yatırım amacıyla tutulan altının değeri şu anda yaklaşık 3 trilyon dolar değerinde. Bu da, bitcoin’in özel yatırımcılarda altını eşitlediği varsayımı altında, bitcoin için 45.000 dolarlık bir fiyat anlamına geliyor.

Ayrıca banka, Bitcoin’deki 45 bin seviyesini üst sınır olarak belirledi. Altın dışındaki diğer sebepler arasında, madencilik veya üretim maliyetleri gösteriliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x