Yükleniyor...

JPMorgan Çark Etti: “Bitcoin’in (BTC) Potansiyelinde Artış Var!”

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin'in gelecekte altınla rekabet edebileceğini ve kripto paraların geleceği hakkında olumlu olduğunu söyledi.

JPMorgan Cark Etti Bitcoinin BTC Potansiyelinde Artis Var

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin’in gelecekte altınla rekabet edebileceğini ve kripto paraların geleceği hakkında olumlu olduğunu söyledi. Bu durum, Bitcoin karşıtlığı yapan bankanın ‘çark ettiği’ ve aslında uzun zamandır işledikleri planın bu olduğu yorumlarına yol açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Alman ekonomist ve makro yatırımcı Dan Tapero, JPMorgan analisti tarafından hazırlanan ve Bitcoin’in Y kuşağının da etkisiyle altınla daha yoğun bir şekilde rekabet edebileceğini ve kripto paraların sonunda sadece bir değer deposu olmanın ötesine geçebileceğini açıklayan bir raporu aktardı.

Raporda, bir JP Morgan analisti olan Nikolaos Panigirtzoglou’nun, Bitcoin’in bir varlık olarak altınla rekabet etmesinin gerçekçi olduğunu ve kripto para birimlerinin potansiyelinin sadece bir değer deposu olmaktan çok daha fazlası olduğunu söyleyerek daha da ileri gittiği belirtildi.

Şimdiye kadar 240 milyar dolarlık toplam BTC piyasa değeri, temelde toplam altın borsada işlem gören fon miktarı (ETF’ler, 210 mlyar dolar) ile karşılaştırılabilir olsa da, altının esas olarak stokları kümülatif değerde olan altın külçelerinde ve kripto paralarda depolandığını söylüyor.

Y Kuşağı Eski Finansal Sistemi Tercih Etmiyor

Bu nedenle, Bitcoin’in yalnızca altın ETF’lere yetişmek için en az on kat yükselmesi gerektiğini söyleyen analist, yatırımcıların altından başka bir para biriktirmesinin bile uzun vadede BTC için iyi olacağını sözlerine ekledi. Bununla birlikte, yatırımcılar olarak piyasada daha fazla Y kuşağı ortaya çıktığından, Y kuşağı fintech yatırımları tercih ettiğinden ve eski finansal sistem tercih etmediğinden, dijital para birimlerine ve özellikle Bitcoin’e daha fazla para akması muhtemeldir.

Nkolaos Panigirtzoglou, bu nedenle Bitcoin’in büyüme potansiyelinin önemli olduğunu belirtti. Analist, kurumsal yatırımcıların ve Y kuşağının Bitcoin’e olan ilgisinin BTC vadeli işlemler ve CME’deki seçeneklerle ilgili faaliyetlerde bir artışa yol açtığını ekledi. Bu, PayPal tarafından Bitcoin’in benimsenmesi hakkında yapılan açıklamadan bile önce gerçekleşti.

“Başka bir deyişle, Y kuşağında zamanla daha önemli bir yatırım olacağına inandığımız için alternatif bir para birimi olarak altınla daha yoğun bir şekilde rekabet eden Bitcoin’in potansiyelinde bir artış var.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x