Yükleniyor...

JPMorgan CEO’su Kendini Hala Bitcoin’e Yakın Hissetmiyor

CNBC'den Andrew Ross Sorkin'in ev sahipliği yaptığı DealBook Online Zirvesi'nin ikinci gününde, JPMorgan CEO'su Jamie Dimon, Bitcoin hakkındaki fikrini değiştirmediğini söyledi.

jpmorgan ceosu kendini hala bitcoine yakin hissetmiyor

CNBC’den Andrew Ross Sorkin’in ev sahipliği yaptığı DealBook Online Zirvesi’nin ikinci gününde, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin hakkındaki fikrini değiştirmediğini söyledi.

Amerika’nın en büyük bankasının genel müdürü, Bitcoin’e hala yakın hissetmediğini söylüyor:

 

“Fikrimi değiştirdim mi bilmiyorum. Blokzinciri kullanıyoruz. Dolar destekli bir blokzinciri olan JPMorgan Coin’e sahibiz. Parayı hareket ettirebilir, parçalara bölebilirsiniz… Mülki olarak düzenlenmiş ve uygun bir şekilde desteklenen kripto paralara inanıyoruz. Ancak Bitcoin biraz farklı ve bana göre değil”

Milyarder, dünyanın en büyük kripto parasıyla ilgilenmediğini söylediği Bitcoin yorumu nedeniyle haber yapmak istemediğini belirtiyor. Ancak yine de blokzinciri teknolojisinin yıkıcı potansiyelini fark etmiş durumda:

“Blokzincirinin kendisi, insanların dünya çapında parayı daha ucuza taşımasına izin vermede kritik olacak.”

Dimon, Bitcoin’in hükümetler tarafından düzenlenebileceğine inanan hedge fonu efsanesi Ray Dalio’nun son zamanlarda yaptığı tartışmalı yorumu da yineledi:

“Eğer giderek büyürse, düzenlenir.”

Kripto Para Topluluğunun Baş Düşmanı

Dimon, Bitcoin’in popülerleşmeye başladığı Eylül 2017’de Bitcoin’i bir “dolandırıcılık” olarak tanımladığı için kripto para topluluğunun baş düşmanı haline geldi. Bazıları, Dimon’un JPMorgan’ın kripto hamlesi nedeniyle Bitcoin’e ısınmış olabileceğini düşünse de “Bitcoin değil, blokzinciri” anlatısını sürdürdüğü için durum pek de öyle görünmüyor.

Lider kripto paranın piyasa değeri yayın saati itibariyle 331 milyar dolar. Bu miktar ise, JPMorgan’ın piyasa değerine oldukça yakın.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x