Yükleniyor...

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Müşterilerin Bitcoin (BTC) ile İlgilendiğini İddia Etti

The Wall Street Journal'ın CEO Konseyi zirvesinde söz alan JPMorgan Chase CEO'su Jamie Dimon, Amerika'nın en büyük bankasının müşterilerinin Bitcoin (BTC) ile ilgilendiğini söyledi.

dimon

The Wall Street Journal’ın CEO Konseyi zirvesinde söz alan JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Amerika’nın en büyük bankasının müşterilerinin Bitcoin (BTC) ile ilgilendiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dimon, bankası Bitcoin’e kucak açmasına karşın, şirketin müşterilerinin paralarıyla ne yaptıklarına karar vermenin kendi işi olmadığının altını çizdi.

“Müşterilere ne yapacaklarını söyleyemem. Bu onların işi benim işim değil.”

Dimon, teknolojinin ana kullanım durumuyla ilgilenmediğini yinelerken, blockchain yanlısı anlatıya sadık kalmayı ise sürdürdü:

Blockchain gerçektir ve biz onu kullanıyoruz. Ancak insanlar bir para biriminin ülkenin vergilendirme otoritesi tarafından, askeri otorite tarafından, hukuk tarafından, bir merkez bankası tarafından desteklendiğini ve onu küçümsemek istemediğini hatırlamalıdır … Ben bir Bitcoin destekçisi değilim … İlgilenmiyorum.”

Merkez Bankası Faiz Oranlarını Arttıracak

Dimon, “muazzam” niceliksel genişleme nedeniyle enflasyon olacağını iddia ederek, Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırmaktan başka seçeneği kalmayacağını öngörüyor.

“Enflasyon olacak. Hep birlikte gerçeklere bakalım.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x