Yükleniyor...

JPMorgan, Fed Politikasını İzleyen Yapay Zeka Geliştirdi

JPMorgan, potansiyel alım satım sinyallerini yakalamak amacıyla Fed politikasını izleyen bir yapay zeka aracı geliştirdi.

jp morgan

JPMorgan, potansiyel alım satım sinyallerini yakalamak amacıyla Fed politikasını izleyen bir yapay zeka aracı geliştirdi.

Yatırım ve bankacılık devi JPMorgan, ticaret işlemlerinde yeni trendleri kullanmayı tercih ediyor. JPMorgan, Fed politika kararlarının yarattığı piyasa koşullarından yararlanmak için yapay zeka kullanacak.

JPMorgan, OpenAI’nin ChatGPT‘si üzerinden oluşturduğu araç ile birlikte alım satım sinyallerini yakalamayı amaçlıyor.

JPMorgan, Yapay Zeka Konusunda Atılımcı

Kripto endüstrisinde de sıkça adı duyulan bankacılık devi JPMorgan, ChatGPT tabanlı bir dil modeli kullanıyor. Yapay zekaya yanaşan JPMorgan, bu sayede alım satım işlemlerinde sinyaller üretmeyi planlıyor.

Fed’in politika kararlarındaki sinyalleri değerlendirecek olan JPMorgan, Hawk-Dove Skoru olarak adlandırdığı ölçeği kullanacak. Yapay zeka, Fed kararlarının piyasalar üzerindeki etkilerinden veri üretebilecek.

Bu yapay zeka aracı, ekonomideki sıkılaşma ve diğer değişiklikleri tahmin etmek için kullanılabiliyor. Bankanın yapay zeka aracı, analistlere verileri sunacak. JPMorgan ekonomisti Joseph Lupton, “Ön başvurular cesaret verici.” dedi.

Bankacılık devi, piyasalara yönelik kullandığı yapay zekanın kendi yararına olması yönünde hevesli davranıyor. Ancak JPMorgan, bu sistemin çalışanları tarafından kullanılmasına izin vermeyi düşünmüyor. Raporlara göre şirket, çalışanlarının ChatGPT kullanmasını kısıtlamıştı.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, bu ayın başlarında hissedarlara gönderdiği yıllık bir mektupta, bankanın yapay zeka kullanımını artırdığından bahsetmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x