Yükleniyor...

JPMorgan, Kripto Pazarında Daha Aktif Olmak İçin Bir Uzman Arayışında

JPMorgan, kripto sektöründeki erişimini artırmak amacıyla yeni bir iş geliştirme uzmanı arıyor.

jpmorgan

JPMorgan, kripto sektöründeki erişimini artırmak amacıyla yeni bir iş geliştirme uzmanı arıyor.

Wall Street devi JPMorgan, kripto pazarında genişlemek ve web3, metaverse ve kripto özelinde yeni müşterileri hedeflemek için arayışa geçti.

JPMorgan, Kripto Sektöründe Daha Aktif Olmak İstiyor

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase için de bankacılık hizmetleri sağlayan Wall Street devi LinkedIn’de açtığı ilanda, ödeme departmanı için web3, kripto ve metaverse odaklı çalışabilecek bir iş geliştirme uzmanı aradığını ifade etti.

JPMorgan 2020 yılında Coinbase ve Gemini borsalarıyla birlikte çalışmaya başladı. Şirket daha sonra Decentraland’da bir şube açtığını duyurdu.

İşe alınan isim, işlemsel FX, hazine hizmetleri de dahil olmak üzere çok çeşitli ödeme ürünleri için yeni kurumsal müşterilerle çalışmaktan sorumlu olacak.

Bir başka bankacılık devi Citigroup da geçtiğimiz Ocak ayında, kripto hizmetleri için kendi stratejik hamlelerini oluşturmaya yardımcı olacak bir risk yönetimi başkanını işe almak istiyordu.

Bitwise CEO’su Hunter Horsley’e göre bu ilanlar, bankalın kripto sektörüne çok hızlı bir giriş yaptığı anlamına gelmiyor.

“Böyle bir şey üzerinde çalışılması için orta düzey bir kişiyi işe almak, bir ürünün piyasaya sürüleceğini garanti etmez”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner