Yükleniyor...

JPMorgan ve Visa, Blockchain Ödeme Ağlarını Birleştiriyor

JPMorgan Chase ve Visa, küresel özel blockchain ağları Liink ve B2B Connect arasında bağlantı kuracak.

JPMorgan ve Visa Blockchain Odeme Aglarini Birlestiriyor

JPMorgan Chase ve Visa, küresel özel blockchain ağları Liink ve B2B Connect arasında bağlantı kuracak.

Düşük kripto para piyasasına rağmen şirketler, teknolojinin nimetlerden faydalanarak yeni iş birlikleri geliştiriyor. Visa, geçtiğimiz günlerde kripto para borsası FTX ile bir ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Şimdi de Amerikan yatırım markası JPMorgan Chase ve Visa arasında ödeme yöntemleri için iş birliği yapıldı.

JPMorgan ve Visa’dan Ödeme İş Birliği

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

JPMorgan Chase ve Visa, küresel çaptaki özel blockchain ağları Liink ve B2B Connect arasında bağlantı kurarak ödeme sistemlerini geliştiriyor.

Yapılan iş birliği kapsamında Visa B2B Connect, sınır ötesi ödemeler için yeni hesapları doğrulamak ve yeni kullanıcılar katıldığında hesapları onaylamak için Liink’in yeni bir aracı olan Verify’ı kullanacak.

visa

Verify, kurumların bir ödeme göndermeden önce hesap bilgilerini güvenli bir şekilde doğrulamasını sağlıyor. Aynı zamanda, eksik veya yanlış bilgiler nedeniyle daha az ödeme iadesi ve hesap bilgilerini önceden doğrulayarak dolandırıcılık faaliyetlerini azaltabiliyor. Böylece, katılımcılar önceden talimat verilen kişinin hesap sahibiyle eşleşip eşleşmediğini bilerek ödeme gerçekleştirebiliyorlar.

Hizmetin, 2022 yılının sonuna kadar 10 ülkede hizmete açılması ve 2023’te 30’dan fazla ülkede gücünü artırması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x